A tizedes meg a többiek (1965)
Büszkeségünkre a magyar filmnek is van örökzöld háborús filmje, még ha A tizedes meg a többiekben nem is az óriási csatajelenetek viszik a prímet, hanem a történelem Kelet-Európában oly gyorsan változó körforgásához fifikásan alkalmazkodni próbáló emberek és sorsok, meg persze a humor. Hisz az oroszok már a spájzban vannak, sőt egy idő után már nem csak ott.
A piszkos tizenkettő (1967)
A második világháborús kalandfilmek egyik klasszikusában súlyos büntetésekre ítélt fegyencekből szerveznek kommandót az amerikaiak egy kockázatos, és titkos németországi bevetés végrehajtására. A cseppet sem úriemberekből álló csapat tagjainak így elvileg nincs vesztenivalójuk, de a sztárparádét (Charles Bronson, Telly Savalas, John Cassavetes, Donald Sutherland) felvonultató, és évtizedek óta kultstátuszban leledző filmben persze kiderül, hogy a rosszfiúknak is van szívük.
Apokalipszis most (1979)
A Vietnámban játszódó filmek szinte külön alműfajt jelentenek a hollywoodi háborús filmeken belül, és közülük a leghíresebb-leghírhedtebb újravágott verzióban kerül szeptember 5-étől ismét a hazai mozikba. Francis Ford Coppola filmje egy hajóút története, mely egy megőrülő, és a dzsungelban saját birodalmat alapító ezredes (Marlon Brando) felkutatásáért zajlik, de egyben letaglózó utazás a háború borzalmai és az emberi lélek mélyére is.
A szakasz (1986)
Szintén a vietnámi háborúnak állít elborzasztó emléket A szakasz is, aminek az a Charlie Sheen a főszereplője, akinek az apja, Martin Sheen a listánk apropójául szolgáló Apokalipszis most főhőse. Oliver Stone véresen valóságos filmje egy zöldfülű fiatal srác szemén át mutatja meg a háború poklát, és ebben található minden idők egyik leghíresebb, más filmekben azóta számtalanszor megidézett (sőt kiparodizált) haláljelenete is.
Acéllövedék (1987)
Stanley Kubrick minden műfajban klasszikusokat alkotott, nem volt ez másképp a háborús mozival sem. Az Acéllövedék első fele egy kiképzőbázison játszódik, ahol a bekerülő újoncok közül a szadista őrmester kipécézi magának a túlsúlyos Pyle közlegényt, és halálra szívatja. Ez pedig szó szerint értendő, hisz a megkattanó Pyle némi ámokfutást követően végül puskacsövet vesz a szájába. A többieknek (és a nézőknek) pedig még csak ezután jön az igazi háború, nem kevésbé bizarr pillanatokkal.
Becstelen brigantyk (2009)
Annyi más rendezőnagysághoz hasonlóan Quentin Tarantino is megalkotta a maga háborús filmjét tíz évvel ezelőtt, és magához méltóan csavart is egyet a képleten. A sztori végére ugyanis kiderült, hogy egy alternatív történelem eseményeit látjuk, ahol bizony akár Hitlert is ki lehet nyírni, ráadásul micsoda élvezettel!
Dunkirk (2017)
A háborús mozik legfrissebb klasszikusának címére vélhetően leginkább Christopher Nolan filmje pályázhat, aki a második világháború fontos fordulópontjának számító dunkerque-i csata eseményeit három különböző nézőpontból, földről, vízből és levegőből mesélte el, mesterien adagolt feszültséggel, szinte szavak nélkül és lenyűgöző vizualitással.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.