Mickey Egér a világ egyik legismertebb rajzfilmfigurája, sokak szerint legalább annyira jelképe az amerikai kultúrának, mint maga az amerikai zászló.
Legtöbben úgy tudják, hogy Mickey egér 1928. november 18-án született, amikor is debütált a Willie a gőzhajó című animációs rövidfilmben. Ez volt az első hangos rajzfilm abban az időben, amikor a legtöbb animációs karakter hallgatott, így Mickey jellegzetes hangja magával ragadta a közönséget. A Willie gőzhajó premierjének dátumát azóta is Mickey születésnapjaként tartják számon, pedig valójában január 13-án jelent meg először, az első Disney képregényben.
Maga Walt Disney találta ki a rajzfilm figurát, állítása szerint az ihletet egy valódi egér adta neki, aki beszökött a Kansas Cityben található stúdiójába és mivel elüldözni nem tudta, összebarátkozott vele, a kezéből etette és Mortimernek nevezte el.
Mint fentebb megemlítettük, Walt Disney eredetileg Mortimernek szerette volna elnevezni új rajzfilmfiguráját, azonban, amikor otthon felvázolta a feleségének az ötletet, az asszony nemes egyszerűséggel hülyeségnek nevezte a névválasztást, ugyanis szerinte a Mortimer Mouse nem egy szimpatikus választás. Férje hosszas gondolkodás után váltott végül a barátságosabb Mickey-re.
Az eredeti Mickey egér a Bolond repülő (1928) és a Willie a gőzhajó (1928) című filmekben még teljesen máshogy nézett ki, mint ahogy ma ismerjük: drót vékony végtagjai voltak és gonosz jelleme, ugyanis macskákat és nőket kínzott.
A Bolond repülő című filmben már megjelent a lány egér, Minnie karaktere is, akit Mickey erőszakosan próbált meghódítani és akit válogatott módokon büntetett meg, amikor az egyértelműen elutasította.
1939-re már elnyerte mai kinézetét és jellemét az egér figurája: kerekdedebb és kedvesebb is lett.
Jellegzetes hangját 1928-1947-ig maga Walt Disney kölcsönözte, de a magyar szinkron sem volt kevésbé patinás: Rudolf Péter mellett Koroknay Géza, illetve Rajkai Zoltán személyesítette meg a népszerű kisegeret.
Minnie Mickey karrierje kezdetén minden egyes filmjében társszereplő volt. Később azonban olykor kimaradt a történetszálból, melynek köszönhetően Mickey körülbelül 130 rövidfilmben szerepelt, ebből 66-ban Minnie is.
A veterán szinkronszínésznő, Russi Taylor lett Minnie hangja 1986-ban. Abban az évben találkozott Wayne Allwine-nal a munkája során, aki 32 éven át szinkronizálta Mickeyt.
A két színész a "Who Framed Roger Rabbit" (1988) körül egymásba szeretett és 1991-ben összeházasodtak.
1978-ban Mickey egér volt az első rajzfilmsztár, akinek csillagot adtak a Hírességek sétányán.
Azóta Tapsi Hapsi, Csingiling, Donald kacsa, Hófehérke és Snoopy is követték a példáját, szerelme, Minnie pedig 2018-ban kapta meg a névre szóló csillagot.
1932-ben Mickey egér különleges Oscar-díjat kapott az Academy of Motion Picture Arts and Sciences-től.
Ezt a díjat a mozihoz való hozzájárulása és a populáris kultúrára gyakorolt hatása elismeréseként ítélték oda.
Történelmi pillanat volt, hiszen ez volt az első alkalom, hogy egy rajzfilmfigura Oscar-díjat kapott.
Mickey egér nemcsak rajzfilm, hanem a populáris kultúra szimbóluma is. Képe világszerte felismerhető ikonná vált: a pólóktól a hátizsákoktól az órákig és fogyasztói cikkekig használták Mickey arculatát.
Emellett befolyása a szórakozás egyéb formáira is kiterjedt, ugyanis az 1950-es években létrehozták a Mickey Mouse Club-ot, egy gyermektelevíziós műsort, amely olyan fiatal tehetségeket mutatott be, akik később híressé váltak, mint Justin Timberlake és Britney Spears.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.