iskolai zaklatás online zaklatás teszt játék cyberbullying iskolai erőszak
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Többek közt az online zaklatás és a gyerekek közötti erőszak megállítását tűzte ki célul a DUE Médiahálózat, az ORFK Bűnmegelőzési Osztálya és a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács azzal, hogy elindította a Nagy Diák Bűnmegelőzési Tesztet. Az a tanuló, aki részt vesz a játékban, megtudhatja például, hogy baj esetén kitől kérhet segítséget.

Mi is az a cyberbullying? Ki a nomofóbiás? Mit jelent az online világban a flaming? Van megoldásod arra, ha valakit a neten bántalmaznak? Felismerhetők azok a helyzetek, amikor veszélybe kerülhet valaki? Ilyen, és ehhez hasonló kérdések szerepelnek a Nagy Diák Bűnmegelőzési Tesztben.

Az immár harmadjára elindított tesztsorozatának ezúttal is az a célja, hogy megtudják a fiatalok: ismerik-e a rájuk leselkedő veszélyeket, tudják-e, mi a különbség a csíny és a bűncselekmény között, és el tudják-e kerülni azt, hogy áldozattá, netán elkövetővé váljanak egy-egy kényes helyzetben.

Felismerhetők azok a helyzetek, amikor veszélybe kerülhet valaki? Forrás: AFP

A Nagy Diák Bűnmegelőzési Teszt a Nemzeti Bűnmegelőzési Tanács támogatásával indult, valamint az Országos Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztály szakmai partnerségével jött létre.
A három fordulóból álló vetélkedősorozat első szakasza online zajlik a bunmegelozesiteszt oldalon, a legügyesebbek továbbjuthatnak a későbbi fordulókba. A tesztet bárki kitöltheti, de a nyereményjátékban csak a 14-22 éves kor közöttiek vehetnek részt. A középdöntő fordulójában azonban már két ágon folyik tovább a verseny 14-18, illetve 18-22 éves korosztályokra oszlik a játék, s a döntők is ebben a két korcsoportban kerülnek megrendezésre.

Az online teszt számítógépen és okostelefonon is elérhető április 28-ig, így gyakorlatilag bárhol, bármikor kitölthető. Az ezt követő két forduló már személyes jelenlétet kíván. A korosztályos középdöntőkbe kerülő játékosokból mindössze a legjobb 6-6 fő juthat el a végső küzdelembe, ahol az élő kvíz során bárki bebizonyíthatja, hogy ő a legjobb. A fődíj egy-egy kétszemélyes utazás, a második díjak pedig profi kamerával felszerelt okostelefonok.
A döntőkre a 27. Országos Ifjúsági Sajtófesztiválon 2020. május 21-én kerül sor.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.