Az mRNS-vakcinák úgy működnek, hogy a szervezetbe juttatnak egy darabka genetikai anyagot, ami ráveszi a testet, hogy készítsen néhányat az adott kórokozó egyik fehérjéjéből. Az immunrendszer ezeket azonnal legyőzi, és így meg is tanulja, mire kell figyelnie legközelebb, így ha egy kórokozó bekerül a szervezetbe, nem kell ismerkednie vele, azonnal le tudja győzni. Mindezt úgy, hogy nincs szükség egy legyengített, elölt vírust bejuttatni a szervezetbe - írja a Blikk.
A most induló kutatásban vizsgált mindhárom vakcina a HIV tüskefehérjére koncentrál, ami segít a vírusnak bejutni az emberi sejtekbe, de egyik vakcina sem jár HIV fertőzéssel - emelték ki a tájékoztatóban.
"A HIV elleni vakcina megtalálása nehéz tudományos kihívásnak bizonyult, de a biztonságos és hatékony COVID-19-vakcinák sikere után izgalmas lehetőségünk adódott, hogy kiderítsük, hogy az mRNS-technológia képes-e hasonló sikereket elérni a HIV-fertőzés ellen"
– nyilatkozta Antony Fauci, a NIAID igazgatója.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.