A 38 perces háború, és a disznó esete – 3+1 furcsa esemény a történelemből

Háború
Shutterstock - Shutterstock AI Generator
csata háború történelem
A történelem tele van véres hadjáratokkal, melyek városokat égettek porig. A körülmények azonban néha egészen furcsa háborúk kitörését okozhatják.

A háborús konfliktusok általában jól megalapozott, komoly célok miatt törnek ki. Kivételek ugyanakkor még itt is akadnak, ugyanis a történelem néhány háborúja bizony egészen furcsa volt. Összeszedtük a 3+1 legkülönösebb fegyveres konfliktust, amikek még létezését nehéz elhinni.

háború
A világtörténelem nem egy ,igazán furcsa háborúnak is teret adott.
Forrás:  YouTube 

1. Futball háború Honduras és El Salvador között

A focihuligánok rombolását Honduras és El Salvador emelte magasabb szintre, amikor 1969. július 14. és 18. között háborút folytattak, melynek kiindulópontja egy focimeccs volt. A nevezett futballmeccsen nagy dulakodás volt, ami előjele volt a későbbi harcoknak.

A százórás, más néven futballháború Honduras és El Salvador mély politikai és gazdasági ellentéteiben gyökerezett, az összecsapások során pedig ezrek haltak meg, az országok nagy gazdasági veszteségeket könyvelhetett el.

2. Az 1859-es disznóháború

1859-ben furcsa háború háborgatta meg San Juan egyik szigetének nyugalmát. A sziget termékeny földjére mind az angol gyarmatosítók, mind az Egyesült Államok igényt tartott, mindkét hatalomnak voltak telepesei a földdarabon. 1859-ben egy amerikai farmer lelőtt egy fekete kan disznót, ami mindenki pechjére brit tulajdonban volt.

disznóháború
Az 1859-es disznóháború egyetlen halálos áldozata egy sertés volt.
Forrás: historica.fandom.com/wiki/Lyman_Cutler

Az incidens után a két hatalom katonákat küldött a szigethez, és többhetes katonai patthelyzet vette kezdetét, aminek megoldása az lett, hogy közös megszállás alatt tartják a szigetet. A háború egyetlen halálos áldozata a jobb sorsra érdemes sertés volt.

3. Háború önmagunkkal – a Karánsebesi csata

Az osztrák-magyar történelem leghajmeresztőbb epizódja 1788. szeptember 21-22 között zajlott, amikor a hadsereg önmaga ellen vívott csatát. Ezt úgy sikerült kieszközölniük, hogy egy maroknyi katona felderítésre indult, amikor néhány huszár pálinkát szerzett és mulatságot rendezett, akikhez később gyalogosok is csatlakozni akartak. 

A huszárok nem akartak osztozkodni, eldördült pár lövés, valaki pedig elkezdte kiáltozni, „Itt vannak a törökök”.

A helyzet gyorsan káoszba torkollt, ugyanis a lövésekre a táborban állomásozó hadsereg is lövéseket adott le, a csetepaté csak ekkor indult be igazán. A tisztek hiába próbálták csitítani a katonákat, esélyük sem volt, másnap katonák tízezrei feküdtek a csatatéren, a két nappal később érkező törökök pedig nem értették mi történt. A karánsebesi csata valóságtartalmát több történész megkérdőjelezi.

legrövidebb háború
A szultán palotája a legrövidebb háború után, ami előfordult a világtörténelemben.
Forrás: Wikipedia

+1 A történelem legrövidebb háborúja, a 38 perces Angol-Zanzibári háború

Az 1896. augusztus 27.-én lefolyt Angol-Zanzibári háború oka nem volt szokatlan, a brit gyarmattartók egy érdekeiket képviselő szultánt akartak Zanzibár trónjára ültetni. Délelőtt felszólították az addigi uralkodót, Klhalid bin Bargash szultánt, hogy személyzetével 9 óráig hagyja el a palotát. 

Amikor erre nem volt hajlandó, a túlerőben lévő angol hadihajók 9:00-kor bombázni kezdték a palotát, így 9:38-ra a szultán megadta magát.

Az ausztrál emuháború története: így fogott ki a hadseregen néhány nagymadárAsszonyok a fronton: éjjeli bevetésen bombázták a nácikat az orosz boszorkányok5 híres merénylet, ami megváltoztatta a történelmet

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.