Tanulmányok szerint, az ilyen rejtvények megoldása javítja a kognitív készségeket és a kritikus gondolkodást, ami segít gyorsabban feldolgozni az információkat. A magas IQ-val rendelkezők kitűnnek a zavaró tényezők kiszűrésében és a legfontosabb részletek pontos meghatározásában nyomás alatt. Az IQ-tesztek azonban nem csak az intelligenciáról szólnak, a kognitív képességeket is mérik – az információ gyors feldolgozásának és alkalmazásának képességét. A megfigyelési készségek például az agy vizuális kérgére támaszkodnak, amely értelmezi és szűri a bejövő adatokat. Azok, akik rendszeresen oldanak meg fejtörőket, javítják a fókuszt, a memóriát és a problémamegoldás sebességét. Azonban nem mindenki képes kiszűrni a zavaró tényezőket, és nyomás alatt meghatározni a kulcsfontosságú részleteket. Itt jönnek képbe az IQ-tesztek és a fejtörők.
A képen három személy látható:
A személy zöld pulóvert visel, és egy „organikus étel” feliratú táskát tart a kezében. Szerénynek és igénytelennek tűnik.
B személy kopasz, mutatós napszemüveget visel, hawaii inget és masszív aranyláncot, előtte egy „1 dolláros bolt” feliratú táska. Külseje gazdagságra utal, de vajon valódi?
C személy szelfit készít, ujjaival egy táblát villogtat, és egy felborított ital mellett ül. Úgy tűnik, mutogatja magát, de ettől lesz milliárdos?
A kihívás az, hogy 5 másodperc megtaláld az igazi milliárdost megfigyelő- és következtetési képességeid segítségével. Ketyeg az idő – szerinted ki az?
Ha alaposan megfigyelted, rájöhettél, hogy A személy az igazi milliárdos. Míg a másik kettő túl keményen próbál gazdagnak látszani, az igazi gazdagság gyakran nem a mutatós kiegészítőkben mutatkozik meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.