Hegedűs Fanni nem riad meg a fizikai munkától. Nem számít, ha a munkaanyag nehéz, szálkás vagy szúrós, ha fáról van szó, Hegedűs Fanni máris nekilát, hogy csodát alkosson belőle.
Nyomot hagyni a világban
Azt mondja, az érzelmei hajtották a fához. A fához, mint élőlényhez, a fához, mint anyaghoz. Az erdészet is foglalkoztatja, a nagypapája révén kapcsolódott be az erdőgazdaságba. A vizuális kultúra már gyerekkorában is érdekelte, az izgatta, hogy hagyhat egy ember tudatos nyomot a világban.
Olyasmit akart csinálni, amiben elmélyülhet
21 éves volt, amikor az az ötlete támadt, hogy kitanul egy olyan szakmát, amiben elmélyedhet, és magas szintre fejlődhet. Ekkor talált rá a famunkára. Fannit elámítja a fák önálló karaktere, az emberénél is jóval hosszabb életútja. Azt mondja, a matuzsálem fákat látva megérthetünk valamit az élet és a halál misztériumából. Az erdőben, ahol maga is gazdálkodik, olyan hársfák is állnak, amiket még a dédnagyapja ültetett.
A szeretet inspirálta
Saját tervezésű bútorait a Kozma Lajos Kézműves Iparművészeti Ösztöndíj támogatásával hozta létre hazai diófából. Itt készült a pihenőszék és a textilmaradékokból szőtt ülőfelület, valamint egyes plasztikusan megformált, szobrászati jellegű bútorrészlet.
De nem csak bútorkészítő Hegedűs Fanni, hanem restaurátor is. Ehhez a szakmához kell anyagismeret, technikatörténeti tudás, kézügyesség és jó megfigyelőkészség is. Fanni, mielőtt munkához lát, igyekszik megérteni a tárgy alkotójának gondolatmenetét, elképzeléseit.
A cikk eredeti formájában megtekinthető a Lakáskultúra honlapján.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.