Elsőre mindez rém egyszerűen hangzik, de amikor ott állunk az évek alatt felhalmozott ruháink, cipőink és szebbnél-szebb kiegészítőink előtt, akkor már nehéz meghozni azt a bizonyos döntést az őszi gardróbfrissítés érdekében. Hogyan szelektáljunk, mit tartsunk meg és mit adjunk tovább? A legszívesebben mindent eldobozolnánk, de talán ez a lehető legrosszabb ötlet.
A szezonváltás remek alkalom arra, hogy „felforgasd” és a komplett ruhatáradat átpakold. De jó alkalom lehet még a kiadós szelektálásra egy költözés, egy új szekrény vásárlása, vagy valamilyen nagy változás az életedben: új munkahely, gyermekvállalás, szakítás, vagy egy új szerelem. Ráadásul nem csak praktikusabb, de környezettudatosabb is, ha csak és kizárólag minőségi és időtálló daraboknak hagysz helyet a szekrényedben.
Biztosak vagyunk benne, hogy a te szekrényed is tele van jobbnál-jobb holmikkal, mesés lábbelikkel – amik talán a vásárlásuk óta a saját dobozukban pihennek – és különleges ékszerekkel. Ennek ellenére mégis folyamatosan úgy érzed, nincs egy rongyod sem, amit felvehetsz. Alapszabály a gardróbfrissítés során, hogy azoknak a holmiknak, amiket már egy éve nem vettél fel, nincs helyük a polcokon.
Tudtad, hogy a legtöbb nő csak 25-30%-át használja a ruhatárának. A többi ruha csak úgy van…
A gardróbrendezés nem kis feladat, főleg, ha alapos munkát szeretnél végezni. Érdemes legalább kb. 3-4 órát, sőt akár egy egész napot a ruhásszekrényednek szentelni. Lehetőleg nappal vágj bele, mert reggel a természetes fény által a régi, elavult darabjainkat is más színben fogjuk látni.
Az őszi gardróbfrissítés következő része a szelektálás. Készíts ki néhány nagyobb zsákot az ágyadra – a felhalmozott ruhamennyiségtől függően. Az első zsákba azokat a darabokat tedd bele, amiket még biztos örömmel felveszel. A második zsákba azokat a ruhákat gyűjtsd, amelyeket már nem hordasz, de tovább tudod adni. A harmadikba pedig a menthetetlen darabok kerüljenek.
Ha már kimondtad valamiről a végítéletet, akkor rengeteg lehetőség közül válogathatsz: elajándékozhatod barátnőidnek, kolléganőidnek, családtagnak, beviheted egy adományboltba, vagy eladhatod őket az online térben, applikációkon és Facebook-csoportokon keresztül.
Mielőtt bármit is visszaraknál a szekrénybe, ne feledkezz meg a polcok portalanításáról sem. Ha ezzel megvagy, jöhet a további rendszerezés.
Ha végre kialakult, mi marad a szekrényben, és megy, akkor jön a mit mivel kombináljunk kérdés. A megmaradt szépségeket érdemes úgy visszarakni, vállfára akasztani, hogy az egymáshoz passzoló darabok kerüljenek egymás mellé. Így a reggeli rohanásban nem kell azon agyalnod, mit vegyél fel a kedvenc kötött pulóveredhez vagy blézeredhez?
Ha együtt hordja ezeket az ember, egyszerre kerülnek a mosásba is.
Jó megoldás az is, ha szín szerint rendezed össze a ruhákat, táskákat, kiegészítőket. Ekkor kiderülhet, hogy van legalább 50 féle fekete darabod, viszont sehol egy bordó vagy zöld, ami jól passzolna a legújabb nadrágodhoz. Érdemes esetleg felírni, vagy befotózni, hogy milyen színből és stílusból van hiány, és legközelebb azokra vadászni, mielőtt megvennéd a 100. fekete farmert. Jó válogatást!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.