A ház francia stílusban épült, első látásra leginkább egy elvarázsolt kastély benyomását kelti. A Dakota-ház az építése óta kedvelt a felső tízezer körében, de nem juthat tulajdonhoz itt bárki: a ház lakóinak testülete dönt az új lakók befogadásáról. Így esett, hogy elutasították többek között Melanie Griffith-t és Antonio Banderast. Leonard Bernsteint és Judy Garlandot viszont örömmel fogadta a lakóközösség.
John Lennon 1973 óta lakott feleségével, Yoko Onóval a Dakota-házban, amely épület végül a végzete is lett az egykori Beatles-tagnak. A Dakota bejárata volt az a helyszín, ahol egy őrült rajongó 1980. december 8-án lelőtte az éppen hazatérő zenészt.
Lennon felesége, Yoko Ono és egyetlen fiuk, Sean Lennon továbbra is a Dakota-házban lakik, és az asszony elmondása szerint többször is feltűnt már a halott zenész szelleme az épületben. Az egyik ilyen eset alkalmával Lennon szelleme leült a régi fehér zongorájához, és ezt mondta Yokónak: „Nem kell félned, még mindig veled vagyok!”
John Lennon még életében mesélte azt a történetet Yoko Onónak, hogy egy síró asszony szellemét szokta látni az épület halljában.
Stephen Birmingham az 1996-ban megjelent „Life at the Dakota” című könyvében arról ír, hogy John Lennon és Yoko Ono rezidenciájának előző lakója 30 ezer dollárt rejtett el a fürdőszoba padlója alatt. Hogy ez valóban így van-e? Nem tudni. Eddig még senki nem állt neki feltúrni a méregdrága apartman fürdőszobáját.
Az épület 46-os számú apartmanja nyolc éve van a piacon, de mind ez idáig még senki nem akart beköltözni. Nem lepődnénk meg, ha az épületről terjengő mendemondák tartanák távol az esetleges érdeklődőket.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.