Egy apróságnak eleinte még játékeszközökre sincs igazán szüksége, hiszen csak saját testével és az anyával játszik. A kor előrehaladtával azonban bizony érdemes kreatív, minőségi és persze szórakoztató játékszerek után nézni.
A gyermek megismerő tevékenységének fejlődése ebben az időszakban elsősorban a játékon keresztül történik. Vásárolj hát olyan játékot, amely fejlesztő jellegű, a gyermek többféle képességére van hatással egyidejűleg. A kisebbek szívesen játszanak számlálós, lépegetős játékokkal, a nagyobbak már szívesen próbálgatják azokat, ahol versenyezni kell, gondolkodós feladatokat, kézügyességet igénylő, egyensúlyozós játékokat, memóriajátékokat.
Az ennyi idős gyerekek figyelme, kitartása, monotóniatűrése már hosszabb társasjátékokat is megenged számukra. A jó játék a gyerek erősségeire épít, de mellette észrevétlenül igénybe veszi a gyerek kevésbé fejlett képességeit, ezzel a gyermek öröme is megmarad, viszont a többi képességének fejlődését is elősegíti.
A gyerekek finommotoros képességei erre a korra már igen fejlettek, így az ilyenfajta ügyességet igénylő játékokban is méltó ellenfeleik az idősebb családtagoknak. A 10 évnél idősebbek játékai pedig már olyan képességekre is építhetnek, mint a stratégiai gondolkodás, helyzetfelismerés, kockázatvállalás, kombinációs készség, logika, problémamegoldás, fantázia.
Támogatott tartalom
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.