Azért biggyesztettük oda, hogy „számodra”, mert valószínűleg a kapcsolatotokban csak neked problémás ez a fojtogató szeretet – anyuka imádja, hogy még mindig alsóneműket vásárolhat rajongva szeretett fiának, fia pedig élvezi a mama gondoskodását.
Na de hogy is jön az „anyuci pici fia”-típus a címben szereplő anyósjelenséghez? Úgy, hogy egy minden lében kanál anyós igazán csak egy anyuci pici fia mellett tudja kimutatni a foga fehérjét. Hiszen egy önálló döntésekre képes, határozott férfi azért általában gátat tud szabni édesanyja túlburjánzásának, viszont egy olyan, aki felnőtt korában is csüng anyja minden szaván, valószínűleg kevésbé szeret majd – akár a te kedvedért is – konfrontálódni a mamával.
Téged mi idegesít?
Ha kíváncsi vagy rá, téged mi húz fel a legjobban, akkor kattints ide!Hogy is szól a mondás? Nézd meg az anyját, vedd el a lányát. Nos, ez valamilyen szinten kifordítva is igaz: figyeld a férfi viselkedését és megtudod, vajon neked is egy vérengző anyatigris anyóssal van-e dolgod.
Hogy mik az árulkodó jelek?
Ha egy ilyen örök anyával és anyuci pici fiával van dolgod, akkor bizony nem árt lelkiekben felkészülni közös életetekre.
Azt fontos azért megjegyezni, hogy attól, hogy egy férfi a kelleténél talán picit jobban ragaszkodik anyjához, és aláveti magát minden óhajának, még nem jelenti azt, hogy ti ketten ne alkothatnátok tökéletes párt. Csupán annyit jelent, hogy egy kicsit nehezebb, néhanapján pedig bizony stresszesebb élethelyzeteken kell majd átküzdenetek magatokat.
Az anyós-meny konfliktus alapvető oka a versengés. Az anyós félti a fiát, igyekszik őt megóvni minden bajtól (jelen esetben tőled), a meny pedig mindent megtesz azért, hogy a férje csakis vele és a gyermekével törődjön.
Bármilyen nehéz természetű is az anyós, az nem várható el egy férjtől sem, hogy teljesen elhanyagolja az édesanyját, és az esküvő után felé se nézzen. Ilyet nem szabad kérni, ez a férjedben is mély nyomokat hagyna, hiszen mégiscsak az édesanyja volt neki az elsődleges és legfontosabb érzelmi kapocs gyerekkora óta.
Hogy mivel lehet akkor valamilyen szinten megbékíteni egy fiát foggal-körömmel védelmező édesanyát? A választ a Life.hu szakértője, Deáki Tímea párterapeuta adja meg.
Deáki Tímea szerint
„Ahhoz, hogy a mama biztonságban tudja a kisfiát, tudnia kell, hogy a gyermeke jó kezekben van. Ehhez az kell, hogy megismerje a menyét, de ahhoz elég gőgös, hogy az első lépéseket ő tegye meg. Innen kezdve szinte csak az marad, hogy a menynek kell kellő okossággal kezdeményeznie az anyósa felé. Közös bevásárlás, receptek cseréje és egy-egy csak csajos kiruccanás jó irány lehet. Ahogy az is, ha a meny kikéri bizonyos dolgokban – főleg a háztartással kapcsolatban – az anyósa véleményét, és azokat be is tartja. Lehet ezt úgy csinálni, hogy mindenkinek elfogadható legyen. Ezzel a kompromisszumkészséggel viszont csak nyerhetünk: párunknak nem kell választania anya és feleség között, és ettől boldog férfiként odaadóbb és magabiztosabb lesz. Ha látja a nőben az akarást és megoldáskészséget, egy idő után ki fog állni az új családjáért még az édesanyjával szemben is.”Tudtad?
A folyamatos vagy ismétlődő stresszes állapot és kimerültség esetén szervezeted magnéziumért kiált. Ennek az értékes ásványi anyagnak a hiánya akár alvásproblémát, szorongást, ingerültséget, kimerültséget, szédülést, légszomjat, és tompa izomfájdalmat vagy izomgörcsöket is okozhat.Támogatott tartalom
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.