A legtöbb szokás a babonák, hiedelmek világába nyúlik vissza. Ezek közül vannak olyanok, amiket még ma is alkalmazunk különösen szilveszterkor, míg mások már kikoptak a köztudatból. Régen a babonás emberek akár hosszan tartó rítusokat is végrehajtottak, melyeket még az óévben kezdtek el, és az új év első napján fejeztek be.
Bőség, szerelem
Ne egyél szárnyast vagy halat! A hiedelem szerint a baromfiból készült ételeket kerülni kell 31-én és 1-jén, mert eleink hite szerint a csirke „elkaparja” a szerencsét, a pulyka pedig haragot hoz a házhoz. Ne egyél halat sem, ezzel ugyanis „elúszik” a szerencséd!
Ezt tedd!
Tátikabűbáj
Gyújtsd meg a faszenet a tűzálló edényben, majd a piros gyertyát is. Forrósítsd fel a szög hegyét, és karcolj vele egy felfelé mutató háromszöget a gyertya oldalába, 2 cm-re a kanóctól. Szórd a rozmaringot a faszénre. Tedd a tátikákat egyesével az erszénybe. Fogd az erszényt a kezeid közé, és képzeld el sárkánytűzként, amely képes elégetni minden rosszindulatot, ami feléd irányul. Húzd át az erszényt a füstölő füstjén, hogy lepecsételd. Fűzd fel az erszényt a zsinórra, és viseld a nyakadban.
Aranymenta-varázslat
A kanócot elkerülve kend meg a gyertya oldalát a mandula- és a mentaolaj keverékével. Gyújtsd meg a gyertyát a következő sorok kíséretében:
Érjen bőség, ahogy az igazság virágzik, teljen be szerencsém, ahogy a Hold telik!
A szalaggal kötözze össze a száruknál fogva a mentaleveleket, és tartsa őket a pénztárcájában!
Konyhai boszorkányvarázslat
Gyújtsd meg a gyertyát, és csendesítsd le az elmédet. Tedd a lisztet és a sót a tálba, keverd össze, és adj hozzá annyi vizet, hogy sima és gyúrható legyen. Dagaszd legalább 3 percig, és közben mondd, hogy,
Jöjj, gazdagság, jöjj, jólét, jöjj el bőség!
Gyúrj hengert a tésztából, és formázz belőle 8-as számot. Kend meg a tojásfehérjével, és egyenletesen szórd meg mákkal. Süsd aranybarnára, majd ha kihűlt, a piros szalaggal átkötve akaszd fel a konyhában!
A talizmánként a nyakban viselt jelképek távol tartják az ártó energiákat, ráadásként pedig a szerencsét is megalapozhatod velük.
Ankh (Nílus-kereszt): Az élet kulcsaként is emlegetett szimbólum Egyiptomból származik. Fokozza az életerőt, elűzi a betegséget és a rontást, hosszú életet ad.
Fátima (Mirjam) keze: Az ősi amulett visszafordítja a szemmel verést, véd a gonosz erők ellen.
Jin-jang: A folyamatos változást és a kiegyenlítődést jelképezi. Segít megteremteni a harmóniát, a test-lélek-szellem egységét.
Kelta kígyó: Segíti viselőjét az önmegvalósításban és saját maga tökéletesítésében.
Kulcs: Új ajtókat és lehetőségeket nyit meg.
Nap: Életerőt és energiát ad, a vezető beosztásban dolgozóknak segít jó döntéseket hozni.
Patkó: Szerencsét hoz. Fontos, hogy U alakban kell felhelyezni, hogy ne folyjon ki belőle a bőség.
Pentagramma: A tökéletesség jelképe, védelmet nyújt a sötét erők ellen.
Szkarabeusz: Az Egyiptomban szent állatként tisztelt bogár őrzi tulajdonosa életerejét, megóvja a bajtól, és hosszú életet biztosít.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.