Nagy Sándor: „Nem szeretek szerepet játszani az életben, hiszen az nem sunyiskodásra való”

Madách Színház interjú színház Nagy Sándor
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Kilenc szerepben játszik a Madách Színház színpadán Nagy Sándor. Az operett-musical szakon diplomázott színész 11 éve tagja a Madách társulatának, ahol, mint mondta, nagyon áldásos a sorsa, hiszen lehetősége adódik a műfajok között kalandozni, így igazán bizonyíthatja sokoldalúságát a közönség előtt. Legújabb szerepében egy aktuális témát feszeget, aminek központi témája a félrelépés és ennek következményeként a kisebb-nagyobb csínytevések, hazugságok. Nagy Sanyi őszintén bevallotta, ő maga is csínytevő gyermek volt, de szerinte mindenki talál majd magára illő szituációt a darabban. 

A bátyámmal ketten, mint megannyi más kisgyermek, mi is csínytevők voltunk. Mindig ketten követtünk el a felnőttek számára bosszantónak tűnő dolgokat, aztán persze próbáltuk minden alkalommal ezeket elsumákolni, de a testvéremmel nem hazudtunk valami jól. Ha valami kiderült, az eléggé kellemetlen volt” – emlékezett vissza Nagy Sándor a gyermekkorára. Mint mondta, hálát ad a sorsnak azért, mert olyan családból jött, ahol nagyon figyeltek rá.

Forrás: Rostás Bianka/Life.hu

Most a színpadon kell jól hazudnia Sanyinak, hiszen a Madách Színház legújabb darabjában, az Ügyes kis hazugságokban Nagy Sanyi a szépreményű amerikai fiatalembert, Billyt játssza.

Szirtes Tamás rendezésében Nagy Sándor mellett Balla Eszter, Kerekes Éva és Szerednyey Béla is szerepet kapott. „Nagyon időszerű és komoly családi, párkapcsolati témákat feszeget az új színdarab. Tulajdonképpen azokról az ügyes kis hazugságokról szól, amiket az ember elvét akár egy házasságban is. Aztán vagy elmondja őket, vagy nem. A félrelépés a darab központi témája” – avatta be a Life.hu-t a színész, akinek feleségét Balla Eszter alakítja. A darab szerint Eszternek és Sanyinak van egy három hónapos gyermekük.

Kerekes Éva és Balla Eszter az Ügyes kis hazugságok olvasópróbáján Forrás: Facebook/Madách Színház Hivatalos Oldala

– mondta a színész, aki biztos benne, hogy a darabnak lesznek olyan mondatai, amelyek nagyon eltalálják az embereket. „Biztos, hogy mindenki találkozott már hasonló helyzetekkel, problémákkal. Mindenkit meg fog érinteni ez a mondandó, hiszen ezekről alapvetően nem szívesen beszélünk. Általában szégyellik az emberek az ilyet, jön a bűntudat, a lelkiismeret-furdalás, a mondjam, vagy ne mondjam” – tette hozzá.

Nagy Sanyi a darab szerint szerelmes lesz a felesége mellett egy másik nőbe

Béla és Éva játsszák Sándor szüleit, biztos szülői hátteret nyújtva a fiatalembernek. „Érdekes lesz a néző számára, hogy egy ilyen helyzetből, tapasztalattal és a meglévő élettudással hogyan tudnak segíteni a darabbéli szüleim. Melyek azok az érvek, amelyekkel ki tudnak zökkenteni egy ilyen hirtelen fellángolásból származó érzelmi hullámzásból.”

Szerednyey Béla alakítja Nagy Sándor apját Forrás: Facebook/Madách Színház Hivatalos Oldala

A színész abba is beavatta a Life.hu-t, hogy a színdarab végére kap ugyan megoldást a néző, de maradnak nyitott helyzetek is.

Lesz a műnek győztese és vesztese is

A vígjátékként besorolt előadás annyira tragikus és drámai is lesz, mint maga az élet. „Vannak mondatok, amelyeken nem fognak hahotázva nevetni a nézők. Azt tartjuk a legfontosabbnak a kollégáimmal –Szirtes Tamással az élen –, hogy mindig az igazságokon tudunk nevetni, az igazi síráson tudunk sírni, az igazi örömmel tudunk együtt örülni” – mondta Nagy Sándor, aki kifejezetten örül annak, hogy a Madáchban lehetősége van a műfajok közt lavírozni.

Sanyi egyébként visszafogott, zárkózott életet él. Nemrégiben a panelből a kertváros nyugalmába vonult vissza. „Nagyon szeretem, hogy végre nem fúrnak a fejem felett, amikor éppen nincs próba, és pihenni szeretnék. Még mindig tart a felújítása a háznak, de ahogy mondják, ez olyan, mint az éjjel: soha nem ér véget. Kertes házban nőttem fel Fényeslitkén, alig vártam, hogy kiköltözzek a panelból. Végre van egy udvar, van egy kert, ahová ki lehet ülni egy kávéra reggelente. Nem fúrnak a fülembe, és nagyon aranyosak a szomszédok” – mesélte Sanyi, aki amikor csak tudja, színházjeggyel is ellátja a környékbelieket. „Kertészkedem is, a ház körüli fűnyírást, bozótvágást én csinálnom. A fizikai munka kikapcsol, mivel szellemi munkát végzek a mindennapokban. Olyan ez számomra, mint egy meditáció.”

Forrás: Facebook/Madách Színház Hivatalos Oldala

A többek közt Soós Imre-díjas színész alapvetően kerüli a nyilvánosságot, nem szeret a címlapokon szerepelni, főleg, ha nem muszáj. „Nem szeretek szerepet játszani az életben, hiszen az nem sunyiskodásra való. Mint ahogy a reggelis tányéromat sem posztolom ki a közösségi média felületeire.”

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.