Az omikron az egész világot becsapta: mégsem olyan veszélytelen, mint hittük?

Forrás: AFP -
kutatás covid omikron felfedezés koronavírus fertőzés
Clock icon
Cikkünk több mint egy évvel ezelőtt frissült utoljára, a benne szereplő információk elavultak lehetnek.
Sokan szinte biztosra vették, hogy az omikronnal eljön a koronavírus-járvány vége. A szakemberek egy része azt állította, hogy a covid új variánsa ugyan könnyebben terjed emberről emberre, ám a korábbi mutációknál gyengébb megbetegedést okoz.

Egy friss kutatás azonban megcáfolja ezt az állítást. Amerikai tudósok összesen 130 ezer covidos beteg adatait vizsgálták meg, hogy kielemezzék, hogyan változott a vírus, mennyire gyorsan fertőzött és milyen tüneteket okozott, amikor a különböző variánsok domináltak világszerte.

Forrás: AFP

Az eredmények alapján arra a megállapításra jutottak a szakértők, hogy a kórházi kezelések száma, illetve a halálozás kockázata közel azonos volt az egyes időszakok között. Ez azt jelentheti, hogy nincs számottevő eltérés a koronavírus különböző variánsai között, mindegyik ugyanúgy fertőz és ugyanúgy okozhat komoly megbetegedést.

Az omikron variánst kevésbé súlyosnak feltételező korábbi tanulmányokat más országokban, többek között Dél-Afrikában, Skóciában, Angliában és Kanadában végezték – írja a Blikk.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.