Egészségügyi és önkormányzati hivatalnokok határozata alapján az akarata ellenére elzárt 53 éves, Down-szindrómás David Parsons hónapokon át nem léphetett érintkezésbe feleségével és családtagjaival - derült ki egy közleményből, melyet Ann Abraham, egészség-szolgáltatási ombudsman figyelmeztetésképpen továbbküldött a többi hivatalos szervnek.
"Davidet elszállították az otthonából, és gyakorlatilag bebörtönözték. A teljesen ártalmatlan és védekezésre képtelen testvéremet hosszú hónapokon át súlyos mentális tortúrának tették ki" - nyilatkozta Roger, David bátyja a Daily Mail újságírójának. "A kezelésben részt vevő orvos nem engedte, hogy David a családjával maradjon, és gyakorlatilag teljes kontrollt gyakorolt felette csaknem egy teljes éven keresztül."
"A családunkat teljes mértékben semmibe vették és levegőnek nézték a brit Nemzeti Egészségügyi Szolgáltató (NHS) és a szociális szervek dolgozói. Nem is értem, egyáltalán hogy történhetett meg ilyesmi a 21. században, valószínűleg ez soha nem fordulhatott volna elő egy nem Down-szindrómás emberrel" - panaszkodott David testvére.
2005 novemberében David egészségi állapota rosszabbodni kezdett, és mivel nem volt képes gondoskodni magáról, bekerült a northumberlandi Northgate kórházba egy általános kivizsgálásra, ami elvileg nem tartott volna 6 hétnél hosszabb ideig. Két hónappal később az orvosok megállapították, hogy Davidnél demencia és epilepszia alakult ki, de a családtagok kételkedve fogadták a diagnózist.
A család tiltakozása ellenére David további öt hónapot töltött a Northgate kórház egyik elzárt osztályán. David végül 2006 júniusában hagyhatta el a kórházat, de mivel ez idő alatt lakhatási körülményeik bizonytalanná váltak, Davidet és feleségét beutalták egy idősek számára fenntartott gondozóotthonba, ahol tíz hónapon keresztül elzárva tartották őket.
2007. április 7-én David Parsonst mellkasi fertőzés miatt újra kórházba szállították, majd két nappal később tüdőgyulladás következtében meghalt. Az elhunyt családja egész idő alatt azért harcolt, hogy David visszatérhessen eredeti otthonába. Szerintük a férfi ma is élne, ha nem bántak volna vele ilyen embertelenül.
Ewer Weir, a newcastle-i önkormányzat szóvivője és a northumberlandi egészségügyi szolgáltató képviselője a napokban nyilvánosan is bocsánatot kért a Parsons családtól a történtek miatt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.