1. A pajzsmirigy-alulműködés
Ha a pajzsmirigy nem termel elegendő hormont, akkor azt a szervezetünk bizony megérzi. Ilyenkor fáradtsággal, aluszékonysággal, és testsúlygyarapodással kell számolni. Ez a probléma gyógyszeresen könnyen kezelhető, ahhoz viszont az kell, hogy menj el az orvoshoz.
2. Inzulinrezisztencia
Az inzulinrezisztenciát a cukorbetegség előszobájának is nevezik. Az inzulin az a hormon, amely segít a cukrok lebontásában, feldolgozásában, hogy a sejtek hasznosítani tudják. Genetikai örökségünk vagy a helytelen táplálkozás miatt az inzulinkibocsátásunk megnő, az azonban nem tud bejutni a sejtekbe. A vérben keringő többletinzulin szintén súlygyarapodással jár többek között. Erről az ún. szénhidrátanyagcsere-zavarról ITT olvashatsz bővebben.
3. Túl sok kortizol a szervezetben
Ha a szervezetet túl sok fizikai, lelki, érzelmi stressz éri, akkor megemelkedik a kortizol nevű stresszhormon szintje. Ez gyakran étvágynövekedéssel és lassuló anyagcserével jár, ami egyenes út a hízáshoz.
4. Menopauza
Amennyiben 45-50 év körül jársz, rendszertelen a menstruációd, hőhullámok gyötörnek, alvászavaraid vannak, gyanakodhatsz arra, hogy a változókorba léptél, ami szintén súlygyarapodással járhat.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.