Szinte nincs olyan ember, akinek ne lenne valamilyen rossz szokása, némelyikről azt is tudjuk, hogy károsíthatja az egészségünket. Ám vannak olyanok, amelyek kifejezetten az agyunkra vannak rossz hatással. A Medibon.hu cikke most ezeket szedte össze.
1. Mozgásszegény életmód
A cikk szerint Dr. Charles Hillman az Illinois-i Egyetem professzora azt állítja, ha testünk nincs mozgásban, az agyunk sem működik megfelelően. Úgy vélik, hogy a mozgás sokkal inkább karbantartja az agyat, mint a szellemi játékok.
2. Kialvatlanság
Kedvez az agynak, ha van kialakult alvási rutinunk. Ha hosszabb távon nem alszunk eleget, akkor az kedvez az időskori elbutulásnak és az Alzheimer-kórnak is.
3. Magány
Tudvalevő, hogy az ember társas lény. Boldogabbak azok, akiknek családja van, vagy legalább néhány közeli barát veszi őket körül. A kutatások azt mutatják, hogy akik gyakrabban járnak társaságba, kisebb valószínűséggel lesznek az Alzheimer-kór áldozatai.
4. Hangos zene
Csupán 30 perc túl hangos zenehallgatás is elég ahhoz, hogy károsodjon az agyunk, ugyanis túl sok munkájába kerül feldolgozni a hangos jeleket. Azt írják, hogy soha ne hallgassunk fülhallgatón keresztül hangosabban zenét, mint a maximum hangerő 60 százaléka.
5. Gyorsételek
Azok, akik rendszersen étkeznek gyorsétteremben, rosszabb a memóriájuk, mint azoknak, akik a bogyós gyümölcsöt, teljes kiőrlésű gabonafélét, diófélét, és leveles zöldségeket részesítik előnyben.
6. Dohányzás
Senkinek nem kell bemutatni a dohányzás káros hatásait, amelyek az agyra nézve sem elhanyagolhatók. Memóriavesztést és kétszer nagyobb az esélye a demenciának is.
7. Sötétség
Nemcsak a mozgás, hanem a napfény is serkenti az agyműködést. A tartós sötétség viszont rossz hangulatot, depressziót okoz, amely gátolja az agy megfelelő működésést is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.