Ledöntött a nátha a lábadról? Természetes módszerekkel is sokat tehetsz a gyógyulásért

Shutterstock - Studio Romantic
gyógyulás természetes módszerek nátha
Ha tél, akkor náthaszezon. Talán nincs is ember, aki megússza enyhébb-komolyabb felsőlégúti betegségek nélkül. A vírusok ellen azonban nincs orvosság, a szervezet küzdi le a kórokozókat, de azért mi is besegíthetünk, néhány természetes módszerrel felgyorsíthatjuk a gyógyulást.

Torokfájás, orrfolyás, tüsszögés, köhögés, láz. Mindenkinek ismerős, roppant kellemetlen tünetek. A hideg, nedves, nyirkos idő elmaradhatatlan velejárója a nátha, ami nagyjából egy hétre ledönti az embert a lábáról.

nátha
A nátha ellen természetes módszerekkel is küzdhetsz
Forrás: Shutterstock

Ilyenkor próbálunk mindent bevetni és bevenni, hogy ne essünk ki a munkából, mielőbb újra egészségesek és tettre készek legyünk. Vannak olyan egyszerű, természetes módszerek, amelyek segítenek könnyebben elviselni a kínzó tüneteket és felgyorsíthatják a gyógyulást is.

Mit tehetsz, ha a nátha ledöntött a lábadról? 
 

1. Igyál sok folyadékot!

Különösen lázas állapotban, de anélkül is nagyon fontos betegség esetén a bőséges folyadékfogyasztás. A legjobb, ha meleg teát, gyógyteákat vagy nem túl hideg vizet fogyasztasz, de természetesen a friss, hozzáadott cukrot nem tartalmazó gyümölcs- és zöldséglé is jó választás lehet.

2. Kímélő étkezés

A tartalmas levesek nemcsak finomak és energiát adnak, de a folyadékpótlásban is segítenek. Egyél zöldségeket, gyümölcsöt, könnyen emészthető, vitamindús ételeket, de kerüld a tejet és a tejtermékeket, gyulladás esetén nem használnak. Ha szereted a csípős ételeket, fogyassz gyömbért, tormát, egyél hagymát, fokhagymát, ami segít az orrdugulás megszüntetésében is. Ha azonban a torkod gyulladt és fáj, vagy lázas vagy, akkor a csípős ételeket mellőzd!

3. Pihenj sokat, aludj, amennyit csak bírsz!

A szervezetnek rengeteg energiára van szüksége a gyógyuláshoz, ezért, ha beteg vagy, ne végezz megerőltető feladatokat, hagyd, hogy a tested csak a gyógyulásra koncentráljon. Ez nem jelenti azt, hogy egyáltalán nem mozoghatsz, de vegyél vissza a lendületből. A munka és az otthoni feladatok megvárnak. Pihenj, ha tudsz, aludj!

4. Párásíts!

Legalább azt a szobát párásítsd, ahol legtöbbet tartózkodsz. Ez nemcsak a gyógyulásban, de a megelőzésben is segít. A száraz levegő besűrítheti a légutakban pangó váladékot, orrdugulást okozhat, kiszáríthatja a nyálkahártyát. Az inhalálás is hasznos, a régi, lábas fölé hajolós módszer helyett ma már inhalátorok is kaphatóak, de ha te inkább a hagyományos verziót választod, az is megfelelő, csak légy óvatos! Láz esetén azonban mellőzd az inhalálást!

5. Infrázz!

Az infravörös fény által közvetített hőből szinte semmi nem vész el, a szervezet teljes egészében befogadja és hasznosítja azt. Ma már rengetegféle infralámpát lehet kapni, az asztali lámpába csavarható körtés változat mellett a kompaktabb megoldások is rendelkezésre állnak. Arc- vagy homloküreggyulladás esetén jól jöhet, de mielőtt infralámpa elé ülsz, beszélj az orvosoddal, mert van olyan állapot, például a láz, amikor az infrázás inkább árt, mint használ.

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.