A vacsora fontos, ám néhány étel közvetlenül lefekvés előtt fogyasztva sokat ront az alvásminőségen. Nyugodt alvás érdekében 5 élelmiszert semmiképp sem ajánlott lefekvés előtt fogyasztani, amiket cikkünkben össze is gyűjtöttünk.
Nehéz, zsíros ételek és gyorskaják elfogyasztása után nem véletlenül érezzük magunkat kibiztosított kézigránátnak. A zsír lebontása érdekében májunk és gyomrunk is nagy fordulatszámon működik, gyomorsav-túltermelést okoz, ami égő érzést kelt a gyomorban. Ilyenkor a szervezet nem a pihentető alvásra, hanem az emésztésre koncentrál, így nehezebben megy az elalvás.
A könnyű ételnek tartott csirkehús becsapós lehet, mivel magas fehérjetartalma fokozott munkára fogja az emésztést, ami akadályozza a nyugodt alvást és megemeli a gyomorsavat.
Sokan bódító hatása miatt felhörpintenek egy-két pohár alkoholos italt esténként, amitől valóban hamarabb elalszunk. Csakhogy az alvásminőség ilyenkor jelentősen romlik, mivel az alkhol megemeli a pulzusszámot, ami megzavarja a regenerációs folyamatokat. Vízhajtó hatása sem válik épp előnyére, hisz ilyenkor alvás közben éjjel gyakrabban kell mosdóba botorkálni. Hogyha egy könnyed iszogatás után zsíros gyorskaját eszel az rövid út a forgolódással és gyomorégéssel teli éjszakához.
A zöldségek, gyümölcsök egészségesek, ám az olyan savas vagy lúgos ételek, mint a paradicsom vagy a hagyma gyomorsavtúltengést, gyomorégést okoz, tehát a késő esti órákban tartózkodni javasolt fogyasztásuktól.
Az erősen fűszeres, csípős ételek szintén tiltólistásak lefekvés előtt.
Az esti filmnézéshez mindig jó elfalatozni egy kis édességet, ám a csokoládé koffeint, illetve egy teobromin nevű vegyületet tartalmaz, amik emelik a pulzusszámot illetve stimulálják az idegrendszert, így nehezítik a pihentető alvást. A cukor szintén felpörgeti az idegrendszert, így annak fogyasztása sem előnyös, ha nyugodt alvásra vágyunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.