A hajdinát elődeink sikerrel alkalmazták magas vérnyomás kezelésére. Igen magas az élelmirost-tartalma, a B-vitamin-csoport csaknem minden tagja benne van. A krónikus májbetegségekben, a máj elzsírosodási folyamatának megelőzésében fogyasztása jótékony hatású. Nem igényel főzés előtt áztatást. Elég, ha szűrőben alaposan megmossuk, majd 2,5-szeres vízben kb. 10 perc alatt puhára főzzük. Ha főzés előtt szárazon megpirítjuk, diós ízt kölcsönöz ételünknek.
A hajdina magját nyersen, kevés ideig csíráztatva is bátran fogyaszthatjuk. Kása, fasírt és köret is készíthető belőle, míg lisztjéből süthető lepény, sütemények vagy akár palacsinta is. Gluténmentes, így a lisztérzékenyeknek is egy tökéletes alternatíva.
Én a legtöbbször reggelit készítek belőle. Édesen, tejjel, mézzel, egy kis reszelt almával szuper kása lesz belőle. Míg sósan újhagymával, egy kis krumplival igazi magyaros finomság, egy laktató tócsni készíthető belőle. Emellett húsok, halak mellé köretként is gyakran használom, vagy ha éppen húsmentes fasírtot szeretnék sütni a vendégeknek. A hajdinalisztből pedig igazán finom gluténmentes édességek készíthetőek, az egyik nagy családi kedvencünk a palacsinta, ahol a hagyományos liszt helyett hajdinát használunk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.