A januárt mindig méregtelenítéssel kezdem. Ilyenkor napi 2-3 alkalommal beiktatok egy zöld turmixot az étkezések mellé. Ennek az italnak a lényege, hogy minél több zöldséget tartalmazzon, és csak ízesítés gyanánt legyen benne egy kis gyümölcs. Nagyon jót tesz a szervezetnek, és szépen kipucolja a felgyülemlett méreganyagokat. Az emésztés visszaáll a régi kerékvágásba, és sokkal energikusabbnak érezzük magunkat tőle. 2-3 hétig érdemes naponta többször is inni, utána én már csak reggelente szoktam. A legjobb napindító.
A sok, laktató étel után a szervezetünk már szinte könyörög valami könnyed fogás után, így januárban újra eljön a saláták ideje.
Sokan azt gondolják, a saláta egy unalmas köret, de azt hiszem, ez az egyik legnagyobb tévhit. Annyiféle zöldséget, magvat és sajtot lehet kapni a boltokban, hogy ennek a köretnek már csak a fantáziánk szabhat határt. Melegen is elkészíthetjük, amivel szerintem az igazán szkeptikusokat is sikerül meggyőznünk. A vegyes saláta pirított tofukockákkal és parmezánnal serpenyőben pirítva készül, egy kis szójával ízesítve. A gyermekeim odáig vannak érte. A sütőben sült céklasaláta pirított dióval a férjem nagy kedvence, hiszen amiben cékla van, azzal nem lehet nála mellélőni. Krémes, ropogós és a legjobb köret szinte bármi mellé. A narancsos-datolyás vegyes saláta hangulatában még a karácsonyi ízeket idézi, így egy friss kacsasült mellé szerintem a legjobb választás. Bátran kísérletezgessetek, és csináljatok valami finom salátát a rizs vagy a krumpli helyett.
A karácsony a desszertek tekintetében is eléggé elhalmozott minket. Bejgli, szaloncukor, habcsók és még sorolhatnám, milyen édességbombák sorakoztak az ünnepi asztalokon. Ezek után bűntudatunk támad, ha januárban is nassolni van kedvünk. Szerencsére ma már könnyedén lehet egészséges desszerteket is készíteni, így végre fellélegezhetünk a decemberi cukorsokk után. Az egyik kedvencem a tej-, glutén- és finomítottcukor-mentes brownie, krémes belül, ropogós kívül, és valami elképesztően finom. Íme, a receptje:
Hozzávalók
270 g méz
5 darab tojás
60 g mandulaliszt
25 g kakaópor
1 darab vanília rúd kikapart belseje
1 csipet só
2 marék mandulabél
90 g magas kakaótartalmú étcsokoládé
50 ml szőlőmagolaj vagy kókuszzsír
+70 ml kókuszzsír
1 teáskanál sütőpor
Elkészítés
1. Előmelegítjük a sütőt 160 Celsius-fokra. Olajjal kikenjük egy 33 × 20 cm-es tepsi oldalait, és az aljára sütőpapírt helyezünk, aminek mindkét oldalát megolajozzuk. Egy edény gőzölgő víz felett, egy üvegtálban megolvasztjuk az étcsokoládét, és hozzákeverjük az olajat és a kókuszzsírt. Figyeljünk arra, hogy ne forraljuk fel, csak olvasszuk meg.
2. Egy tálban a tojásokat és a mézet összekeverjük robotgéppel. Hozzáöntjük a mandulalisztet, a kakaóport, a vaníliarúd kikapart belsejét, a sütőport és egy csipet sót.
3. Az olvadt csokoládét a lisztes keverékhez adjuk, és összekeverjük robotgéppel, addig, amíg nagyon krémes lesz a tészta.
4. A tésztát összekeverjük a durvára vágott mandulabéllel.
5. Beleöntjük az így kapott nyers tésztát az előkészített tepsibe, majd 160 Celsius-fokon 40 percig sütjük. Lehetőség szerint minimum 30 percet pihentetjük, mielőtt felszolgáljuk.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.