Ettől az egy hozzávalótól lesz tökéletes a marhahúsleves

Marhahúsleves
Shutterstock - Angelika Heine
alaplé ízbomba konyha
Tudod mi az az osso bucco? A tökéletes marhahúsleves ízes, omlós hússal, zöldségekkel teli étel, ami akár önmagában is megállja a helyét. Most eláruljuk, hogyan lesz tökéletes a levesed.

Akár több napra elegendő, gyorsan tálalható ételhez juthatsz, ha főzöl egy nagy fazék marhahúslevest. Ha ügyes vagy, olyan gazdag egytálételt kapsz, amivel többször jól lakik a család,vagy akár egy egész sereg vendégnek is elegendő. Ráadásul minden falat kincs, mindjárt felsoroljuk, hogy miért. 

osso bucco, marhahúsleves
Az osso bucco a marha hátsó lábszárának csontos szelete. Ebből a húsból tökéletes marhahúslevest lehet főzni.
Forrás: Shutterstock

Osso bucco – ettől lesz tökéletes a marhahúsleves

A legjobb marhahúsleves elkészítésének alapja a borjú lábszár csontos, velős része, amely lassú főzés során válik rendkívül szaftossá és ízletessé. Ez az összetevő nemcsak különlegessé, de különösen gazdag ízvilágúvá is teszi a levest, hiszen a csontból és a velőből kioldódó anyagok intenzív aromát adnak a levesnek. Aki szereti a velős pirítóst, az akár bátran tehet több velős csontot is a fazékba, hiszen a fűszeres levesben főtt velő pirítóssal isteni csemege. 

Miért ideális alap a marhahúsleveshez az osso bucco?

Az osso bucco a csontvelő és a lábszár, amelyek különösen jól működnek a leveskészítésben. A hosszú főzési idő alatt a csontvelő gazdagítja a levest, krémesebb és selymesebb textúrát kölcsönözve neki. A lábszárban található kötőszövetek lassan feloldódnak, ami kocsonyás állagot eredményez, és mély, húsos ízt ad a levesnek. Ez az ízhatás különösen jól kiegészíti a klasszikus zöldségeket, mint a sárgarépa, zeller, póréhagyma és hagyma.

Az osso bucco leves elkészítése lépésről lépésre

 Szükséged lesz borjú lábszár csontos, velős darabjára (osso bucco), valamint hagymára, sárgarépára, zellerre és fél fej kelkáposztára, egész borsra, néhány babérlevélre, alaplére vagy leveskockára és ha szereted, akkor levestésztára.

A meghámozott egész hagymát, a felszeletelt zellert és a fél fej kelkáposztát rakd a hús és a velős csontok mellé egy hatalmas fazékba. Öntsd fel annyi vízzel, ami bőven ellepi és adj hozzá alaplét, vagy fél literenként egy leveskockát. Lassú tűzön kezdd el főzni, majd amikor habot vet, akkor egy kanállal szedd le róla róla a habot. Főzd nagyjából három órán át lassú tűzön, ügyelve arra, hogy a leve ne fogyjon el, ha kell, pótold vízzel.

Amikor a hús magától szétesik, tedd bele a felkockázott sárgarépát, és együtt főzd puhára. Gazdagíthatod tésztával, de ez önmagában is ízletes, tartalmas leves.    

Tippek: 

  • A levest jól záródó üvegben a hűtőben tárolhatod. Minden adagba kerüljön hús és zöldség. 
  • A velőt fokhagymás pirítósra kenve kínáld a leves mellé. 
  • A kelkáposzta remek immunerősítő, ha eddig nem főztél a levesben, most érdemes kipróbálni. 

  

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.