Herendi
Amikor a nagyvilágban megszületett az első fénykép, Magyarországon Stingl Vince megalapította a Herendi üzemet. Bár a gyár leégett, a termelés hamarosan újra stabil lábakon állt és az 1851-es londoni világkiállításon már maga Viktória királynő rendelt egy készletet. A történetnek azért van nagy jelentősége, mert annak a bizonyos készletnek a mintáját a királynőről nevezték el, és azóta is ez a rajzolat - jellegzetes stilizált lepkék és virágzó ágacskák - a legismertebb és legnépszerűbb díszítése a gyárnak. Hasonlóan ismert a Rothschild-minta is, amely nevét a legendásan gazdag bankárcsaládról kapta. E minta jellegzetessége, hogy az aranyszegélyű készleteket egy-egy énekesmadár alakja díszíti. De ha valakinek sem a virágzó ágak, sem a dalos pacsirták nem tetszenek, még mindig számtalan gyönyörű készletből választhat. Az Apponyi stílusú darabok a naturalista vonalak kedvelőinek ajánlottak: ezek azok, amelyeket az aranyon kívül csak egy plusz szín díszít.
Hollóházi
Elegáns díszítés, diszkrét minta. Ez jellemzi leginkább a Hollóházi termékeket. A Hollóházi porcelán gyártása nem indult zökkenőmentesen. A mai gyár helyén már 1777-ben is gyártottak üvegtárgyakat, de a sorozatos bérlőváltások és a gazdasági változások nehezítették meg az indulást. A háború után 1957-ben kezdték meg a használati porcelán gyártását, persze a használati szó ne tévesszen meg senkit - gyönyörű darabok! A készítők filozófiája, hogy a porcelánok egyszerre legyenek stílusosak és egyediek, de könnyen használhatók. A legtöbb ember fejében él egy jellegzetes kép a hollóházi készletekről, a kék és az arany szín párosításról, de a termékskálát nézegetve rájövünk, hogy a választék rendkívül sokszínű. A hagyományos mintázatú edényektől a modern darabokig sok minden megtalálható. A tradicionális kék szegélyű, a virágminta és a modern, letisztult forma megfér egymás mellett.
Zsolnay
Mi a közös Rippl-Rónai Józsefben, Victor Vasarelyben és Lechner Ödönben? Mindannyian hozzájárultak ahhoz, hogy a különleges Zsolnay porcelánnak híre menjen a nagyvilágban. Zsolnay Miklós 1852-ben alapította meg, de sikerre testvére, Zsolnay Vilmos vitte a vállalkozást. Addig kísérletezett különféle agyag- és mázfajtákkal (1866-ban megkezdett jegyzetfüzetében 80 helyi és környékbeli agyagfajtát sorol fel), amíg az ország első művészi kerámiát gyártó üzemévé nem fejlesztette az egykori kisüzemet. A gyár jellegzetes bevonatának számító eozinmázat gubbiói kerámiák mázát rekonstruálva állították elő. Az első ilyen termékeket 1891-ben, a Budapesti Agyagipari Tárlaton mutatták be, majd 1893-tól gyártották üzemszerűen - elsősorban a szecessziós stílusú kerámiák bevonataként. 1974-től, amikor újra a gyáré lett a Zsolnay név, mint márkajelzés, nem csak itthon nőtt meg a termékek népszerűsége. A Zsolnay stílus minta- és formakincsére leginkább a szecesszió volt hatással. A fejlődés és az idő múlása a mintákban is változást hozott, hiszen a gyártók tisztában vannak azzal, hogy haladni kell a korral. Így történt, hogy 2012-ben Patrizia Gucci, a világhírű divattervező dinasztia tagja tervezte a pécsi Zsolnay Porcelánmanufaktúra új készletének mintáját és színvilágát; az aranyvirággal díszített kollekcióval a cég a nemzetközi piacokat is sikerrel célozza meg.
Alföldi
Hétköznapi elegancia - ezzel a két szóval lehet leginkább leírni az Alföld Porcelángyár termékeit. Letisztult formák és minimalista dekor jellemzi az étkészleteiket. A magyaros minta a tányérok szélén körbefuttatott egyszerű növénymotívumban jelenik meg, de a legtöbb terméküket különleges minta nélküli, fehér változatban állítják elő. Elsődleges céljuk, hogy a használhatóság jegyében a legmodernebb technikát használják, így a termékek ne csak szemet gyönyörködtetőek, de strapabíróak is legyenek. A gyár jelenleg francia kézben van.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.