Ki gondolná, hogy a mai napig használják egyes betegeknél az elektrosokkot, ami agykárosodáshoz vezethet vagy, hogy kényszerrel visznek valakit terápiára?! Magyarországon egy emberjogi szervezet, amely a pszichiátriákon történő visszaélések feltárásával foglalkozik, éppen idén decemberben ünnepli működésének 20. évfordulóját.
A szervezet fő célja, hogy tájékoztassa az embereket a pszichiátrián elkövetett visszaélésekről: a szinte már kábítószernek minősíthető gyógyszerezésről és arról, hogy nincs orvosilag igazolva, hogy „kémia egyensúlyzavar" okozná a mentális betegségeket az agyban.
Az alapítvány 1994 óta gyűjtött tapasztalatai szerint a pszichiátria napjainkban még mindig a visszaélések melegágya, ahol ma is rendszeresen sérülnek az emberi jogok. Ezért az Emberi Jogok Alapítványa azt kéri, aki bármilyen visszaélésről tud, az jelentse!
Mint korábban arról a Life.hu is beszámolt, vándorkiállítással próbálják felhívni a figyelmet a kínzásnak beillő módszerekre. „Számomra a legborzasztóbb az elektrosokk-kezelés, amelynek ötletét egy olasz pszichiáterpáros egy vágóhídon szerezte. Ott ugyanis az állatokat először fejbe kólintották árammal, hogy könnyebb legyen levágni őket - a két pszichiáter pedig kidolgozott egy módszert arra, hogy a mentálisan zavart embereket hogyan lehet ugyanilyen módon ártalmatlanná tenni" – mondta Dobos János, a kiállítást szervező Állampolgári Bizottság Az Emberi Jogokért Alapítvány elnöke.
Az emberi jogok világnapja alkalmából az alapítvány önkéntesei december 10-én ingyenes információs anyagokat osztogatnak Budapesten a fenti témáról.
A szervezet 20 éves munkáját bemutató jubileumi kiadvány ITT olvasható el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.