A harmadik tematikus estély
Reneszánsz díszlet és korhű jelmezbe öltözött személyzet fogadta a bálozókat, ugyanis a 2016-os esemény szervezői az angol dráma egyik legnagyobb alakja, William Shakespeare előtt tisztelegtek. A Shakespeare Estélyre több árkategóriában válthattak jegyet azok, akik az opera koronázatlan királyát, Plácido Domingót akarták színpadon látni, és remekül szórakozni. A legolcsóbb jegy 9 ezer, a legdrágább pedig 200 ezer forintba került.
A sztárvilág képviselői, az üzleti, illetve politikai élet legismertebb arcai vonultak végig az Operaház vörös szőnyegén.
Idén először nyitották meg a legszélesebb közönség előtt a csodaszép Opera kapuit. 2016-ban átalakult az esemény, operarajongó vagy csak szórakozni vágyó tömegek előtt nyílt meg a lehetőség a jegyvásárlásra.
Az este sztárja az Operaházban először éneklő Domingo óriási vastapsot kapott a közönségtől. A Három Tenor egyike Verdi Macbethjének negyedik jelenetével debütált.
Szórakozás és jótékonykodás
Az estély fő célja, amellett, hogy a vendégek kiválóan szórakozhassanak, a jótékonyság.
A műsor után jótékonysági aukció kezdődött. Ahogy tavaly is, idén is az Országos Mentőszolgálat javára ajánlották fel, az összeg egy mentőautó megvásárlására fordítható. Mind a tíz nagy értékű tárgy, amelyre licitálni lehetett, elkelt az aukción. 3 millió 735 ezer forint gyűlt össze a mentőautóra.
Az elsőbálozók
A 16 és 25 év közötti elsőbálozók gyönyörű estélyikben és frakkban táncoltak Josef Strauss: Neue Welt-Bürger Waltz című művére. A koreográfiát Solymosi Tamás, a Magyar Nemzeti Balett igazgatója állította össze.
Percről percre a Life.hu-n
A Life.hu percről percre közvetítette a Shakespeare Estély legfontosabb eseményeit. Itt elolvashatsz mindent a rendezvényről, és megnézheted, milyen csodás ruhakölteményekben pompáztak a bálozók.Az este folyamán könnyűzenei zenekarok is felléptek, a Back II Black, a KFT és a Mystery Gang játszották a talpalávalót.
5 dolog, amit biztosan nem tudtál az Operaházról
Tudtad, hogy az Operaház megnyitóján hatalmas botrány volt? És azt, hogy a II. világháború alatt óvóhellyé alakították az épület pincerendszerét? Vagy azt, hogy az Operaház legnagyobb csillára több mint 2 tonnás? Íme, 5 érdekesség, amit még biztosan nem hallottál Magyarország egyik legpatinásabb épületének történetéről!Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.