Négy évig tartó felújításnak vetik alá a Big Bent
![](https://cdn.life.hu/2023/12/7MfnooAxJ8dH9RLlJ5m3zzq3-Iy7kFb0O5KsQ5rApyU/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzFjYTk2YjQyNmU2ZDQwNTVhYjM1MWFmOGY1ODhmN2Ew.jpg)
Jövő héten hétfőn, azaz augusztus 21-én hallhatjuk utoljára a Big Ben harangjátékát, ezt követően pedig legközelebb 4 év múlva. Persze azt sokan tudják, hogy a nagy harang mellett négy kisebb is meg szokott szólalni, így amíg a Big Ben "pihen", addig azokat továbbra is hallhatjuk.
"A Big Ben restaurálását végző dolgozók biztonsága és egészségügyi állapota miatt kell felfüggeszteni a harangjátékot. Olyan közelségből komoly halláskárosodást szenvednének, nem is beszélve arról, hogy balesetet is okozhat, ha nem tudnak megfelelően koncentrálni a feladatukra" - mondta a szóvívő.
A hatalmas harang az elmúlt 157 évben folyamatosan hallható volt, így nem csoda, ha ez a 4 év most mindenkinek nagyon hosszú időnek tűnik.
Éppen ezért az óra őre, Steve Jaggs arra buzdít mindenkit, hogy hétfőn délben látogasson el a Parlament Square-re, és hallgassa meg a Big Ben utolsó játékát a felújítás előtt- írta meg a EveningStandard.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.