Idegen lényt mosott partra a tenger: az ausztrálokat ámulatba ejtette a látványa

idegen lény, furcsa lény, teremtmény,tengeri lény
Facebook - Facebook
tengeri szörny ausztrália lény
Furcsa teremtményt találtak a tengerparton. Az idegen lényt Ausztráliában mosta partra a víz, a látványtól az emberek sokkot kaptak.

A közösségi média felhasználóit egy idegen lénynek titulált teremtmény látványa sokkolta. Sokan azt mondták, ez a legkülönösebb dolog, amit valaha láttak, nem véletlenül. 

idegen lény, furcsa lény, tengeri lény
Az idegen lény nem mindennapi látvány
Forrás: Facebook

Az idegen lény nem mindennapi látvány

„Soha nem láttam még ilyet!” — írta a tengerlakó felfedezője, Vicki Evans az egyik Facebook-oldalon közzétett fotó mellé írt bejegyzésében, és hozzátette: „A természet sosem szűnik meg ámulatba ejteni”.
A strandoló a dél-ausztráliai Port Elliottban, a Horseshoe-öböl mentén sétálva bukkant rá a hátborzongató uszadékra — számolt be az esetről a The Advertiser.

Evans fotókat is mellékelt az óceáni furcsaságról, amely hosszú és zselatinos indákkal van tele, az indákon kagylók vannak, mint egy tengeri hajfonat gyöngyei.

idegen lény, furcsa lény, teremtmény,tengeri lény
Az indákon kagylók vannak, mint egy tengeri hajfonat gyöngyei
Forrás: Facebook

Sok Facebook-felhasználót ugyanúgy zavarba ejtettek a cérnametéltre emlékeztető csápok, az egyikük azt írta: „Ez talán a legfurcsább dolog, amit valaha láttam”.

Mint kiderült, az „idegenek” valójában olyan rákfélék csoportja, amely úszó tárgyakhoz, rakpartokhoz és mólókhoz tapad, vagy akár a partra sodródik, mint a szóban forgó kolónia esetében is.
 

Dr. Zoe Doubleday, a Dél-Ausztráliai Egyetem tengeri ökológusa elmondta, hogy meglepte a halmaz tömege, amelyről azt gyanította, hogy „leszakadt az anyahajóról”, és a partra sodródott.
„Soha nem láttam még ilyet, és ez csakis egy régi móló oszlopa lehet vagy valamilyen tengeri infrastruktúra darabja, amely olyan hosszú ideig volt a vízben, hogy ilyen sűrű pajorfürtöt növesztett” — mondta a tudós, aki szerint a már nagyon régóta az óceánban lehet az uszadék. Annak ellenére, hogy az óceánlakók osztrigára és kagylóra hasonlítanak, közelebbi rokonságban állnak a homárokkal és a rákokkal — árulta el Doubleday. A páncéljukban még apró, rákszerű, csuklós lábak is vannak, amelyekkel a planktonokat és más táplálékokat szűrik ki a vízből.

A rákszerű állatok különösen Portugáliában és Spanyolországban, ahol percebes néven emlegetik, és olvasztott vajjal tálalják, különleges csemegének számít.

 

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.