Egy menyegzőn mindig előfordulhatnak botrányok, ez alól a királyi családok sem kivételek. Mivel egy királyi esküvő nyilvános esemény, a legkisebb hiba sem kerüli el a nagyérdemű figyelmét – Hát még ha nem is apróságokról van szó! Összeszedtük az 5 legbotrányosabb esetet.
Károly herceg és Kamilla hercegné – ma III. Károly brit király és Kamilla brit királyné – 2005-ben kötött házassága elég fagyos fogadtatású volt, és akkor még finoman fogalmaztunk. Mivel Kamilla eleinte Károly szeretője volt, aki a rajongott Diana hercegné férje volt, ezért kapcsolatukat kezdetben közutálat övezte. II. Erzsébet meg sem jelent esküvőjükön az anglikán egyház védelmére hivatkozva, csupán egy informális ceremónián.
Részt vett viszont a királyi esküvőn Kamilla ex-férje Andrew Parker-Bowles, aki korábban nem mellesleg a vőlegény húgával, Anna hercegnővel szűrte össze a levet.
Bár a Hannoveri hercegi család már egy évszázada az elűzött monarchiák táborát gyarapítja, ingatlanokból és műkincsekből így is tetemes vagyonuk van. Idősebb Ernő Ágost hannoveri herceg adókedvezmények miatt 2004-ben fia nevére íratta néhány ingatlanát, amit vissza akart kapni, kulturális örökségvédelem miatt. Ez feszültséget szült, ráadásul fia arájával sem volt kibékülve. Vitájuk odáig fajult, hogy kihagyta a 2017-ben tartott hercegi esküvőt.
Annak érdekében, hogy fiú utóda születhessen, VIII. Henrik angol király el akart válni az idősödő Aragóniai Katalintól, csakhogy a katolikus egyház nem engedélyezte a házasság felbontását.
Ez megtorpanásra késztetne egy átlagembert, a király azonban húzott egy merészet és létrehozta az Anglikán egyházat, aminek ő lett a feje, így már semmi sem állt a szerelmesek útjába.
Beatrix hercegnő vőlegénye Miklós Amsbergi herceg egy tehetős német nemesi család sarja volt, ám tervezett házasságuk komoly ellenállást váltott ki mind a királyi család, mind az alattvalókból. A heves indulatok oka az volt, hogy Miklós a Hitlerjugend tagja volt a II. világháború alatt, az olasz hadszíntéren még bevetésen is részt vett. Ez 20 évvel Hollandia náci megszállása után mély sebeket tépett fel, 1966-os királyi esküvőjüket országszerte tüntetések zavarták meg, horogkeresztes graffitik borították be a falakat.
Egy történelmi forrás szerint Caracalla római császár 216-ban feleségül kérte a pártus király, Arthabanus király lányát, aki végül kénytelen-kelletlen beleegyezett a dinasztikus házasságba. Hatalmas lakomák előzték meg a királyi menyegzőt, ahol a pártus katonák fegyvertelenül mulatoztak, a rómaiak pedig csak erre vártak: mindenkit lemészároltak egytől-egyig. A házassági ajánlat valójában csak háborús ürügy volt, de más források szerint el sem fogadták a nászajánlatot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.