Megsúgta az orvos: ezzel a trükkel úgy alszol majd, mint a bunda

Nyugodt alvás
Shutterstock/New Africa -
vizualizáció nyugalom alvás
Lefekvéskor még mindig jár az agyad a nap eseményein? Ez az orvos által jóváhagyott technika segíthet kikapcsolni és gyorsabban álomra szenderülni.

Bár van akinél működik a bárányok számolása, vannak hatékonyabb elalvást segítő módszerek is. Dr. Alex Dimitriu kaliforniai orvos elárulta azt a trükköt, amit a katonaságban is használnak. Mint azt az orvos elmagyarázta, a vizualizáció megalapozza az édes álmokat.

Alvás ciklus keringés
Próbáld ki például azt, hogy képzeletben egy tengerparton sütkérezel. Nem is olyan nehéz ezt elképzelni, nem igaz?
Forrás: Prostock-studio/Shutterstock

A bárányok számolása helyett próbálj meg egy olyan szép jelenetet elképzelni, amely megnyugtat

– mondta az orvos, sőt konkrét javaslatot is tett. Képzeljük el, amint egy kenuban fekszünk a kék ég alatt, óvatosan ringatózva egy békés tavon. Ha ragaszkodunk a bárányokhoz, akkor csak gondoljunk arra, amint a napsütésben ugrándoznak, de ne számolgassuk őket, mert a vizualizáción alapuló módszer hatékonyabb az elalvás szempontjából. A lényeg, hogy az elképzelt jelenet pihentető legyen.

A megnyugtató látvány pihentető hatást  eredményez, és megállíthatja a gondolatok vándorlását

– mondta Dimitriu. A katonai módszer annyival egészül ki, hogy a nagy stresszt átélt egyenruhások először feltérképezték testüket: lassan, gondolatban végigpásztázták fejüktől a lábujjaikig a testrészeiket, tudatosan fókuszálva minden területre. Eközben lelassították légzésüket, majd a már említett vizualizációs gyakorlat következett. 

A módszer Lloyd Winter 1981-ben kiadott Relax and Win: Championship Performance című könyvében jelent meg először a nagy nyilvánosság előtt -írja a nypost.com. A tapasztalatok azt mutatják, hogy hathétnyi kitartó gyakorlást követően a technika az emberek 96 százalékánál beválik. Érdemes lehet tehát egy próbát tenni vele, ha legközelebb álmatlanság keseríti meg az életed!

Az átmeneti, illetve rövid távú inszomnia mögött rendszerint stressz vagy valamilyen akut megbetegedés húzódik. Ennek eredményeként másnap fáradtnak, levertnek érezzük magunkat, valamint nehezebb teljesíteni az élet különböző területein. Ha ez az állapot hosszabb ideig fennáll, érdemes orvoshoz fordulni, mert a tartós kialvatlanság komoly károkat képes okozni!

 

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.