A technológiai milliárdosok hatalmas összegeket ölnek a vagyonukból abba az elkeseredett küzdelembe, hogy Benjamin Buttonként fiatalodjanak meg. Az élethosszúságot meghosszabbító és örök fiatalságot megcélzó terápiák piacát 25 milliárd dolláros üzletté növelték. Az OpenAI vezérigazgatója, a 39 éves Altman és az Amazon alapítója, a 60 éves Bezos az elmúlt években milliókat költött a Retro Biosciences és az Altos Labs hosszú életet kutató laboratóriumaira. A PayPal társalapítója, az 57 éves Thiel 1 millió dollárt adott a Methuselah Alapítványnak, egy orvosbiológiai jótékonysági szervezetnek, amelynek célja, hogy 2030-ra 90 év legyen az új 50.
A sejtek átprogramozásához és a gének manipulálásához vezető út azonban nincs arannyal kikövezve. Az öregedés elleni küzdelem hívei többek között szabályozási akadályokkal, etikai kérdésekkel és hosszú távú finanszírozási gondokkal néznek szembe a Kaszás távol tartásáért folytatott versenyben.
„Az a célunk, hogy megtérüljön a küldetésünk, ami nem más, mint a megmentett életek, szemben a megkeresett dollárokkal” — mondta David Gobel, a Methuselah társalapítója és vezérigazgatója a The Postnak.
Gobel 2001-ben alapította a Methuselah-t, miután 51 felé közeledve feltette magának a kérdést: „Mi a fontosabb: több pénzt keresni vagy egészségesebbnek lenni?”. A nonprofit szervezet Thielt is a korai támogatók közé sorolja. Nemrégiben a feljegyzések szerint Vitalik Buterin — a 30 éves Ethereum társalapítója, aki a világ legfiatalabb kriptomilliárdosa címet érdemelte ki — 2021-ben több mint 13,6 millió dollárral járult hozzá a szervezet munkájához.
„Valójában talán 2013 óta nem kértünk adományokat” — mondta a 72 éves Gobel. „Utálok koldulni, és úgy gondoltam, hogy eredményekkel kell kiérdemelnünk a fennmaradásunkat”.
A Methuselah kilenc vállalattal büszkélkedhet portfóliójában. Egyikük, a Leucadia Therapeutics olyan eszközt fejlesztett ki, amely helyreállítja az agyi gerincvelői folyadék áramlását az agyban, és elvezeti a méreganyagokat, amelyek hozzájárulhatnak az Alzheimer-kór kialakulásához. Egy másik, az X-Therma, arra összpontosít, hogy fagypont alatti technológiájával 72 órán keresztül tartósítsa a szerveket, és az Atlanti-óceánon keresztül szállítsa azokat a jobb transzplantációs elérhetőség érdekében.
A szervezet a NASA-val is együttműködött egy olyan projektben, amelynek célja az emberi szövetek laboratóriumi termesztésének módjainak meghatározása, és amelynek célja, hogy kitalálják, hogyan lehetne az űrhajósokat táplálni a hosszabb űrmissziók során. A csontvelő-fiatalítás, amely a diszfunkcionális csontvelősejtek egészséges, fiatal sejtekkel való helyettesítését jelenti, az egyik olyan emberi előrelépés, amelyet Gobel még életében szeretne látni.
Gobel szerint a drága és időigényes szabályozási akadályok jelentik az innovációk piacra jutásának fő akadályát.
„Egy szoftvercég különösebb szabályozás nélkül tud kihozni egy igazán csodálatos terméket 5 millió dollárért, majd elsüllyed vagy úszik a piacon” – mondta Gobel. „Egy biotechnológiai cég esetében 1 milliárd dollárról és 12-15 évről beszélünk - és ezt a pénzt valahonnan elő kell teremteni.”
Egy új gyógyszer vagy orvostechnikai eszköz esetében hosszú ideig tartó laboratóriumi vizsgálatokra, állatkísérletekre és humán klinikai kísérletekre van szükség ahhoz, hogy megbizonyosodjunk a biztonságosságáról. Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) megvizsgálja az adatokat, hogy eldöntse, hogy a gyógyszert vagy eszközt engedélyezik-e, és a termék biztonságosságát a nyilvánosság számára történő forgalomba hozatalát követően is figyelemmel kíséri.
Az FDA-nak átlagosan 12 évbe telik egy új gyógyszer jóváhagyása, és három-hét évbe egy orvostechnikai eszköz engedélyezése. Ez a folyamat felgyorsulhat, ha az FDA az új gyógyszerek szűrése során eltekint az állatkísérletektől. Gobel üdvözli a „modernebb módszerek” felé való elmozdulást, de megjegyzi, hogy az ügynökség nem frissítette a rendeleteit, hogy lehetővé tegye az állatmentes modellek használatát. Nem hagyott jóvá egyetlen olyan gyógyszert vagy terápiát sem, amely kifejezetten az öregedés kezelésére szolgálna. Az ügynökség az öregedést nem tekinti betegségnek, hanem inkább természetes folyamatnak.
„Azt hiszem, a következő 20 évben nem lesz tabletta. Hogy utána, lesz-e, ki tudja? Azt tudnám elképzelni, hogy egy nap beülsz egy 'Star Trek' teleportáló kapszulába, és az egyszerűen átalakít téged. Azt mondanám, hogy ez legkorábban 2060-ban történhet meg” — ” mondta el Gobel, aki életét tette fel az örök fiatalság kutatására.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.