Noé bárkájára bukkantak? Figyelemreméltó régészeti felfedezés született

A bibliai özönvíz és Noé bárkája sokak szemében fikció, azonban úgy tűnik, mégis megtörténhetett. Ugyanis Törökország területén lévő Ararát hegyen lévő formációról friss vizsgálok bizonyítani látszanak, hogy a Szentírásban lévő eseményekhez kötődnek. Milyen bizonyítékok vannak mellette?
Mózes I. könyve, a Genezis ír a világot elöntő özönvízről, amikor 40 napig csak esett, és csupán Noé családja, valamint minden állatból egy pár élhette túl az özönvizet. A Biblia alapján egy nagyjából 5000 éve történhetett meg, Noé bárkája az Ararát hegyen kötött ki, miután a víz leapadt.
A Szentírásban lévő adatok alapján Noé bárkája 157 m hosszú, 22 m széles, és 13 m magas lehetett.
A bárka pontos méretei csak hozzávetőlegesek. Megjegyzendő, hogy a világot elárasztó özönvíz más népek mitológiájában, így az északi mítoszokban és a görögök mitológiájában is megjelent.
Még 1948-ban fedezték fel az Ararát hegytől mintegy 30 km-re található Durupinar-formációt, ami sokak szerint valójában Noé bárkája. Jellegzetes csónak alakja, méretei, valamint a helyszín ellenére sok régész szkeptikus volt, hogy valóban a Biblia által említett vízi járműről volt-e szó.
Friss kutatások 30 talajminta alapján viszont azt állítják, bizonyítékot találtak arra, hogy valóban a legendás bárka került elő.
A laboreredmények többek között tengeri üledék, agyagszerű anyagok, tengeri lerakódásokat, de még tengeri élőlények nyomait is kimutatták, korukat 3500-5000 évre tették. Ez azt bizonyítja, hogy a helyszín abban az időszakban víz alatt állt, ami megegyezik a Bibliában leírtakkal. A tudósok azt is tudni vélik, hogy a vasércből álló limonit valójában a megkövesedett hajótest, így a helyszínnel kiegészülve újabb megerősítést nyert, hogy Noé bárkájának maradványairól van szó.
A figyelemreméltó eredmények ellenére továbbra is sokan szkeptikusak azzal kapcsolatban, hogy valóban Noé bárkája került elő. Az egyik legerősebb ellenérv, hogy a feltételezett bárka kora jóval régebbi, mint a környező lerakódások.
Évmilliók kellenek ahhoz, hogy a fa megkövesedjen, a bibliai özönvíz azonban 5000 éve történt.
Geológusok szerint a különös sziklaképződmény földcsuszamlás eredményeként jött létre, természetes geológiai jelenség. Mindent elsöprő bizonyítékot tehát nem sikerült találni arra, hogy a Durupinar formáció Noé bárkája lenne, az viszont biztos, hogy további izgalmas kutatásokat fognak végezni a környéken.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.