1. A „mérges madarak” nemzetisége finn: ugyanis a finnországi Rovio cég találta ki, fejlesztette és dobta piacra a játékot.
2. A játékot először 2009 decemberében lehetett letölteni okostelefonra.
3. Az azóta eltelt években pedig a világ legnépszerűbb ingyenes mobiljátéka lett belőle: a különböző platformokra az eredeti Angry Birds-öt és különféle újabb változatait (amelyek nem mindegyike ingyenes) már több mint 3 milliárd(!) alkalommal töltötték le.
4. A legenda szerint azért lettek malacok a játékbeli ellenségek, akikre a mérges madarak vadásznak (pontosabban akik felett megpróbálják csúzliból kilőve összerombolni a védelmül szolgáló építményeket), mert a játék kitalálása idején épp sertéspestisjárvány keltett pánikot.
5. Az Angry Birds mára saját brand lett, így már a plüssfiguráktól elkezdve szakácskönyvön, üdítőitalokon, társasjátékokon át a pólókig mindenféle terméket választhatunk mérges madaras díszítéssel.
6. Léteznek Angry Birds-vidámparkok is, ahol élőben lövöldözhetünk madarakkal a zöld malacokra (és persze még sok minden másra is), többek között Finnországban, Kínában és Nagy-Britanniában.
7. A Forma-1-es csapat, a Lotus az egyik versenyen Angry Birds-díszítést festett a kocsijai orrára, a finn pilóta Heikki Kovalainen pedig Angry Birds-ös sisakban vezetett több alkalommal is.
8. A játék alapján már készült mozgókép korábban is: animációs mesesorozat, amelyet 2013-ban mutattak be, és összesen 3 évadot ért meg.
9. A mozifilmes feldolgozás 2016 májusában került világszerte a nézők elé, és nálunk még egy héttel hamarabb is mutatták be, mint Amerikában.
10. Aki pedig kitalálta, hogy milyen sztorit lehet köríteni a játékfigurákhoz úgy, hogy az egy egész estés filmként is működjön, az a többek között a Simpson családdal is nevet szerzett Jon Vitti.
11. A film rendezői: Clay Kaytis és Fergal Reilly olyan filmeken dolgoztak korábban animátorként, mint a Rontó Ralph, a Jégvarázs vagy a Derült égből fasírt — rendezőként ugyanakkor ez az első munkájuk.
12. A film eredeti változatában olyan sztárok adták hangjukat a szereplőknek, mint Sean Penn, Peter Dinklage, Jason Sudeikis, Maya Rudolph, Danny McBride.
13. Nálunk természetesen szinkronosan vetítik a filmet a mozik, a főbb magyar hangok: Nagy Ervin, Schneider Zoltán, Kálloy Molnár Péter, Nádasi Veronika, Seder Gábor és Láng Balázs.
14. A Spanyolországban bemutatott verzióban az egyik szinkronhang maga Torrente, azaz Santiago Segura.
15. A filmhez igazán ütős dalokat használtak fel az alkotók: többek között a Black Sabbath, a Limp Bizkit, az Imagine Dragons, a Scorpions és Rick Astlay számait.
16. A filmhez az animációs szakemberek természetesen kicsit megváltoztatták a madarak külsejét: például a játékban funkciót egyáltalán nem kapó szárnyaik itt nagy szerephez jutottak, lényegében kézként gesztikulálnak és használják őket a karakterek.
17. Az Angry Birds – A film nem csekély összegből, összesen mintegy 73 millió dollárból készült, amihez hozzájön még egy 300 milliósra(!) becsült marketingköltség is, így igencsak szépen kell teljesítenie a mozipénztáraknál ahhoz, hogy ne legyen bukás.
18. A film finn-amerikai közös gyártásban, és természetesen 3D-ben készült, nagyrészt Kanadában.
19. Nem meglepő módon ez minden idők legdrágább finn filmje.
20. A Rovio cég a film készítése idején kénytelen volt elbocsátani több száz dolgozóját anyagi nehézségek miatt. Egyedül arról a részlegről nem küldtek el senkit, akik a mozifilmmel kapcsolatos feladatokon dolgoztak.
21. Az Angry Birds – A film eddig körülbelül 150 millió dollárnyi bevételt termelt világszerte, de még jó néhány nagy mozis piacon (például Kínában) csak most mutatják be, így minden esély megvan rá, hogy sikeres legyen — és akár folytatások is készüljenek hozzá.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.