Így tudod megállapítani, hogy milyen a bőrtípusod

bőrtípus szakértő szerint
Shutterstock - maxbelchenko
bőrápolás szépségápolás rutin
Eláruljuk, hogyan derítsd ki, melyik bőrtípusba tartozol, és segítünk, hogy a szépségrutinod a bőrtípusodnak megfelelő legyen.

Olyan sok mindenre kell már figyelni, amikor az arcbőr ápolására kerül sor, hogy nem is tudjuk, hova nézzünk, kinek higgyünk, és milyen termékeket érdemes használnunk. Ebben a cikkben segítünk, hogy könnyen megállapítsd, milyen a bőrtípusod.

Bőrtípus life
Szakértő árulja el a bőrtípusok tulajdonságait, és a megfelelő rutin kialakításához is ad tippeket.
Forrás: Shutterstock

Állapítsd meg egyszerűen, hogy milyen a bőrtípusod

Az arcbőrünkre különleges figyelmet fordítunk, és észrevehetjük, hogy a különböző részein különböző vastagságú, színű és tulajdonságú a bőr. A közösségi média tele van termékajánlókkal, amelyek nem mindig személyre szabottak. Mielőtt bármit megvásárolsz, érdemes, hogy tudd, milyen a bőrtípusod és milyen termékek passzolnak hozzá, hogy azok hatásosak is legyenek. Dr Anjali Mahto dermatológus segítségével most dekódoljuk a bőrtípus megállapítás kérdését, valamint segítünk néhány összetevő megnevezésével a megfelelő termékek beszerzésében. A kevesebb több, ezért érdemes csak pár lépéses szépségápolási rutint kialakítani.

Olajos bőrtípus

Honnan tudod, hogy olajos a bőrtípusod?

Látható mitesszerek, feltűnően fényes bőr és tág pórusok jellemzik az olajos bőrt. Ha apró dudorokkal teli a bőröd, akkor szintén az olajos bőrtípusba tartozol.

Mit legyen a rutinod része?

Számodra elengedhetetlen lesz a retinol. „Többféle előnye van a retinolnal, beleértve a zsírosodás csökkentését és a pattanások elleni küzdelmet” - mondja Dr. Ben Esdaile bőrgyógyász tanácsadó.- ”A zsíros bőr számára hasznos hatóanyagok közé tartozik még a szalicilsav (BHA-k). Sok ilyen hatóanyag szárító hatású lehet, ezért egy jó hidratáló krém használata segíthet ennek leküzdésében.”

Ne feledkezz meg a fényvédőről sem, hiszen savakat és retinoidokat használsz.

Mit ne használj?

A zsíros bőr könnyen foltosodhat hiperpigmentáció formájában, így azok a termékek, amik elzárják a pórusokat csak több pattanást okoznak, ami több foltot fog hagyni. Kerüld az olyan nehéz hidratáló krémeket, amelyekben található paraffin, vazelin vagy méhviasz.

Száraz bőrtípus

Honnan tudod, hogy száraz a bőrtípusod?

A száraz bőr hajlamos a bőrpírra, a hámló foltokra és a feszülő érzésre, mivel sokkal kevesebb olajat, más néven faggyút termel, mint a többi bőrtípus. A száraz bőr nem képes megtartani a nedvességet, ezért durva, hámló felszíne lesz.

Mi legyen a rutinod része?

A legfontosabb dolog a száraz bőr kezelése során a bőr védelmének a visszaállítása, amellyel megelőzheted a bőr nedvességvesztését. „Keress olyan összetevőket, mint a hialuronsav, a sheavaj és a glicerin” - mondja Dr. Esdaile.
Ezek mind hidratálják és erősítik a bőr védőrétegét, így meg tudja tartani a nedvességet.

Mit ne használj?

Dr. Mahto azt ajánlja, hogy „kerüld a hosszú, forró zuhanyzásokat, mivel azok megfosztják a bőrt a nedvességtől. Tisztításkor csak gyengéd szappanokat és lemosókat használj, és kerüld a felesleges hámlasztást, ami további irritációhoz vezethet.” 

Kombinált bőrtípus

Honnan tudod, hogy kombinált a bőrtípusod?

Ahogy a neve is mondja, a bőröd bizonyos részei zsírosodásra hajlamosak, míg a többi részén inkább a szárazság jellemző rá. A klasszikus kombinált bőr, amikor a T zónád olajos, miközben az orcádon száraz a bőröd.

Mi legyen a rutinod része?

Az arcod minden részének ápoltan és tisztán tartása tartása talán trükkösen hangzik, de megoldható. „Még mindig nagyon fontos, hogy hidratáljuk a kombinált bőrt, olyan hidratálóval, amely olyan összetevőket tartalmaz, mint a hialuronsav” - mondja Dr. Esdaile. „A zsírosabb területeken hasznosak lehetnek az alacsony dózisú BHA-kat, például szalicilsavat tartalmazó gyengéd hámlasztók.”

Mit ne használj?

Tartsd meg az egyensúlyt, amennyire tudod. Ne válassz túl nehéz állagú termékeket, mert ezek eltömítik a pórusokat. A durva, zsírósító összetevőket is kerüld, mert ezek a bőr nedvességtartalmát csökkentik.

Érzékeny bőrtípus

Honnan tudod, hogy érzékeny a bőrtípusod?

Dr. Mahto szerint az érzékenységnek nincs bőrgyógyászati definíciója: „Az érzékeny bőrtípusokkal rendelkezők másképp írják le a bőrük érzetét. Jellemző rájuk az arcpirosodás, égés, viszketés és különböző mértékű szárazság.”

Mi legyen a rutinod része?

„Ami az aktív hatóanyagokat illeti, az azelainsav és a niacinamid gyakran jobb a bőrnek, mint az olyan termékek, mint a retinoidok és savak.” - mondja Dr. Esdaile. Természetesen az érzékeny bőr védelme nagyon fontos, Dr. Mahto azt ajánlja, hogy „inkább a cink- vagy titániumtartalmú (ásványi alapú SPF-ek) fényvédőket válasszunk, mint a kémiai szűrőkkel ellátottakat, amelyek az érzékenységet fokozhatják”.

Mit ne használj?

A bőr érzékenysége sok mindentől, de főleg a termékektől függ. Amint érzékelsz bármilyen irritációt bármilyen terméktől, azonnal hagyd abba a használatát. Az illatanyagok, az erős szappanok, a tonikok és a hámlasztók mind irritációt okozhatnak az érzékeny bőrön.

Pattanásos bőrtípus

Honnan tudod, hogy pattanásos a bőrtípusod?

„A pattanásos bőr hajlamos a rendszeres kiütésekre, és ezek gyakran elég tartósak.” - mondja Dr. Esdaile. Nem vagy egyedül, ez a bőrtípus fordul elő a leggyakrabban. Valójában Dr. Mahto szerint a pattanásos bőr a nők akár 20%-át is érintheti 25 éves kor felett.

Mi legyen a rutinod részed?

Használj olyan terméket, ami nem tömíti el a pórusaidat. „Bár ez nem garancia arra, hogy a formula nem fog kiütni, de jobb, mint egy olyan termék, amelyen egyáltalán nincs címke.” Dr. Mahto azt is ajánlja, hogy figyelj a szalicilsavra, glikolsavra, cinkre, teafaolajra, benzoil-peroxidra, niacinamidra és retinolra.

Mit ne használj?

Ne használj arcolajakat és krémes állagú termékeket, hanem válassz könnyebb formulákat. Bánj óvatosan a viaszos hajápoló termékekkel is, mert pattanásokat okozhatnak.

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.