A szívszorító jelenetek lényege, hogy már a film címe láttán tudjuk, hogy sírás lesz a vége, mégis megnézzük, és valamilyen misztikus oknál fogva még szeretjük is őket, bármilyen megrendítőek. A hideg estéken és azokon a bizonyos lusta hétvégéken pedig különösen jól esik bekuckózni, és kedvesünkkel összebújva megnézni egy-egy jó filmet. A streamingszolgáltatók hatalmas kínálatának hála temérdek alkotás közül válogathatunk. Azonban akadnak olyan filmek, amelyek bár elsőre romantikus alkotásnak tűnnek, valójában a hűtlenségről, bizalomvesztésről, árulásról és a csúnya szakításról szólnak. Mindemellett olyan témákra hívják fel a figyelmet, amik talán eddig tabunak számítottak a kapcsolatodban. Ezért ha legközelebb randevú estére választanál filmet, érdemes alaposan megfontolni, hogy a választott történet valóban kellemes kikapcsolódást ígér-e vagy inkább felkavarja a gondolataidat és az érzelmeidet. Segítségül összegyűjtöttük 5 filmet, amit jobb, ha nem nézel meg a pároddal közösen!
A szakértők szerint azonban terápiás hatása is lehet annak, ha szomorú filmeket nézünk, mert a sírás egészséges dolog, amivel felszabadíthatjuk az érzelmeinket.
Nelson Moss magának való, munkamániás üzletember. Egy napon összehozza a sors Sarával, aki miatta bukik meg egy autóvezetői rutinvizsgán. Sara csipkelődő modora egyszerre vonzza és taszítja a férfit, aki csak akkor lágyul el végképp, amikor Sara elmondja az igazat magáról. Halálos betegségben szenved, nincs sok ideje hátra. A legfontosabbat viszont elhallgatja Sara: nem akarja, nem tudja lekötni magát. Elcsavarja a férfiak fejét, majd bűntudatot érezve egy hónap után továbbáll. Nelson nem tudja, hogy ő a kiszemelt édes, novemberi áldozat.
Edward és Connie Sumner tipikus "jó kiállású" középkorú házaspár, életük maga a megtestesült Amerikai álom. New York egyik előkelő negyedében élik a maguk irigylésre méltó életét nyolcéves fiuk, egy kutya és egy házvezetőnő társaságában. De az élet mindig tartogat meglepetéseket: egy végzetes találkozás, és ez a jólét kényelmébe merült boldog házasság kártyavárként omlik össze. Connie a Soho egyik utcáján összeismerkedik egy rejtélyes férfival, aki a titok, spontaneitás, bűvölet és kockázat birodalmába csábítja, és ez a viszony idővel az asszony rögeszméjévé válik. Amikor Edward véletlenül rájön, hogy Connie hazudik neki, kutatni kezd a részletek után. A bizonyosságtól lesújtva szembesül a szeretővel, és eszeveszett dühében olyasmire ragadtatja magát, amit soha el se tudott volna képzelni.
„Szomorú és magányos vagy? Meghittségre és közelségre vágysz, de komplexusaid vannak?
Gyere közelebb… Nem kell igazat mondanod – mindenki a hazugságokat szereti.” Szellemes, romantikus és legfőképpen veszélyes szerelmi történet véletlen találkozásokról, ellenállhatatlan vonzalmakról és elkerülhetetlen félrelépésekről. A Közelebb Mike Nichols (Diploma előtt) a nézők és a kritikusok körében egyaránt nagy sikert aratott filmje négy idegenről szól – Julia Roberts, Jude Law, Natalie Portman és Clive Owen –, akikben csak egyetlen dolog közös: a vágyakozás a másik iránt.
A szabadság útjai (eredeti cím: Revolutionary Road) 2008-ban bemutatott angol–amerikai romantikus filmdráma, amely Richard Yates 1961-ben megjelent azonos című regénye alapján készült, Sam Mendes rendezésében. Frank és April mindig igyekezett elkerülni a középszerűség csapdáját. Ám a kertvárosi környezetben, ahová költöztek, lassan maguk is olyanná válnak, amitől annyira irtóznak: középszerű, unalmas középosztálybeli emberekké. April merész tervet sző, hogy kizökkentse kapcsolatukat ebből a kerékvágásból. Párizsban, az ismeretlen, ám izgalmas világvárosban akar új életet kezdeni. Ám amikor tényleg dönteni kell, Frank és April pánikba esik. Az egyik mindenáron szabadulni próbál a mostani helyzetből, a másik ugyanakkor bármilyen megalkuvásra képes.
A Holtodiglan (eredeti cím: Gone Girl) 2014-ben bemutatott amerikai pszichothriller, melyet David Fincher rendezett. A főszerepet Ben Affleck, Rosamund Pike, Neil Patrick Harris, Tyler Perry és Carrie Coon alakítja. A film Gillian Flynn azonos című 2012-es regénye alapján készült. Ötödik házassági évfordulójukon az írást oktató Nick Dunne arra tér haza, hogy a felesége, Amy eltűnt. Az esemény hatalmas médiaérdeklődést vált ki, ugyanis a nőről mintázták szülei a "Csodálatos Amy" című, rendkívül népszerű gyerekkönyv-sorozatot. Visszaemlékezésekben láthatjuk, hogyan találkozott először Amy és Nick, hogy mennyit vitáztak és pénzügyi problémáik is voltak. Amy azt is leírja, mennyire elszigetelődöttnek érzi magát férje mellett, a végén pedig azt, hogy attól tart, a férje meg fogja őt ölni. De vajon a férj ártatlan, vagy bűnös?
Ezek a cikkek is érdekelhetnek:
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.