Hajunk állapotát a genetikai hatás mellett számos mechanikai (napi fésülés, kefélés), vegyi (festés, dauer, különböző kemikáliák káros összetevői) és környezeti (UV-sugárzás) tényező is jelentősen befolyásolja. De gyakran csak akkor figyelünk fel az intő jelekre, elváltozásokra, amikor hajproblémáink már kialakultak. Ahogy azonban bőrünk állapotáért is sokat tehetünk, hajunk is meghálálja a megfelelő gondoskodást.
Hajunk tökéletes tükörképe egészségi állapotunknak. Így nem véletlen, hogy hajkoronánk szépségének megőrzéséhez nagyban hozzájárulhatunk az egészséges és kiegyensúlyozott táplálkozással. A helyes étkezés azonban nem kell, hogy bonyolult legyen: hagyjuk abba a dohányzást, együnk vitaminokban gazdag zöldséget, gyümölcsöt, és részesítsük előnyben a fehérjedús élelmiszereket: lencse, kelbimbó, brokkoli, tojás, tonhal, máj.
Az ősz hajnak – és egyúttal a fejbőrnek is – szüksége van egy kis pihenésre, amit érdemes télen megejteni. Kerüljük a mindennapos hajmosást (ezzel a gyakori hajszárítás problémája is megoldódhat), mert a víz kiszárítja a fejbőrt és korpásodást okozhat. Emellett a klóros víz felgyorsítja a bőr faggyútermelését is, ami zsírosodást eredményez. Érdemes valamelyest átalakítani szépségápolási rutinunkat, és két hajmosás között inkább száraz sampont használni.
Nagyon fontos, hogy a hideg napokon csökkentsük a hőkezelés mértékét, hiszen a mesterséges hő is kiszárítja a hajunkat. Ez persze nagy kihívást jelent ilyenkor, mert éppen a hideg időszakban kényszerülünk alapos és rendszeres hajszárításra. Azzal viszont tehetünk az ügy érdekében, ha a felforrósított hajformázóktól megkíméljük ilyenkor. Ezek az eszközök fokozzák a haj károsodását és kiszáradását, ezért mindig használjunk hővédő készítményeket.
Talán nem annyira evidens, mint a külső fizikai hatások, de a megfelelő étrend is rendkívül fontos a haj egészségének megőrzése céljából, különösen télen. A vitaminok, a zöldségek és a teljes kiőrlésű gabonák például hozzájárulnak a haj egészségének és erejének biztosításához, míg a fehérjék és az A-, B- és C-vitamin fényének megőrzéséhez. Emellett sose feledkezzünk meg a megfelelő folyadékpótlásról, hiszen a tartósan fennálló vízhiány előbb-utóbb a haj élettelenségéhez vezethet.
Haj a hideg hónapokban speciális ápoló és tisztítószereket igényel. A szulfátos samponokat kerüljük, csak tovább mélyíthetik a hajszálak károsodását, amitől elvékonyodik és töredezetté válik. A legjobb, ha kímélő, magas pigmenttartalmú, természetes növénykivonatot tartalmazó sampont használunk, és mosás után a haj teljesen hosszát tápláló kondicionálóval kezeljük, ami semlegesíti a sárgás tónusokat, miközben fokozza az ősz tincsek ragyogását.
A kor előrehaladtával hajunk nem termel elég hajkondicionáló lipidet, ezért pótolnunk kell azokat. Gondozzuk úgy őszülő hajunkat, mint egy érzékeny virágot. Heti rendszerességgel kényeztessük tincseinket mély hidratáló hajpakolásokkal, hajmosáskor pedig ne feledkezzünk meg a fejbőr alapos átmasszírozásáról, amitől a hajas fejbőr vérkeringése felélénkül, a hajhagymák megerősödnek. Száraz haj esetén hetente többször is használjunk hidratáló, tápláló balzsamot.
Mutatjuk a mi terméktippjeinket a fenti lépésekhez:
Revox B77 PLEX Hajerősítő Sampon
TRESemmé Keratin hővédő spray, 200 ml
Isana Hair Professional Újjáépítő hajbalzsam - 200 ml
Hairburst rágható hajvitamin
Lush Fairly Traded Honey sampon 50% mézzel és 20% lenmagnyálkával
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.