Kávé helyett megannyi megoldás, és természetes alternatíva létezik már manapság. A kávé alapvetően egészséges ital, ha betartjuk a napi ajánlott bevitelt. A szakértők szerint egy egészséges felnőtt 350-400 mg koffeint fogyaszthat naponta, ami 3-5 csésze kávét jelent, ha más forrásból (pl. energiaital, tea, csokoládé) nem visszük be a stimulánst. Ám ha nem figyelünk, könnyen túlléphetjük a megengedett mennyiséget, ami rövid és hosszú távon is súlyos károkat okozhat. A túl sok kávé remegéshez, ingerültséghez, sőt akár a szorongás felerősödéséhez is vezethet az arra hajlamosaknál. Ha nem iszunk elég vizet mellette, erős fejfájást is okozhat, valamint ingadozóvá válhat az energiaszintünk. Bár a kávé rövid időre felpörget, ha hozzászokik a szervezetünk, akkor a fogyasztását követően hamar le is esik az energiaszintünk. Ezért érdemes egészséges, erőt adó forrásokból is pótolni az energiánkat.
Érdemes rögtön ébredés után friss ivóvíz fogyasztásával kezdeni a napot. Az ébredés utáni vízivás pótolja az elveszett folyadékot, segít az emésztés beindításában, felgyorsítja a rehidratációs folyamatot, biztosítva, hogy szerveink és szöveteink minél előbb hozzájussanak a működésükhöz szükséges folyadékmennyiséghez, valamint megnöveli a szellemi teljesítőképességet.
A friss levegő, a napfény pozitívan hat az energiaszintünkre, többek között azért, mert a napfény szabályozó szerepet játszik a belső óránk működésében, és hozzájárul például a szezonális hangulatzavarok elleni küzdelemhez. Egy rövid 10-15 perces séta serkenti a vérkeringést, javítja az alvás minőségét, így nagyobb esélyünk van rá, hogy reggel kipihenten ébredjünk.
A fizikai aktivitással járó mozgás endorfinokat, más néven "jó közérzet" hormonokat szabadít fel, amelyek segítenek enyhíteni a szorongás tüneteit, elősegítik a szív egészségét és Legyen szó élénk sétáról, kocogásról, kerékpározásról Ha ebédidőben beiktatunk egy 30-40 perces edzést (ami akár egy gyors séta is lehet), délután sokkal jobban bírjuk majd a fizikai és szellemi terhelést.
A kiegyensúlyozott táplálkozásnak az agyunkra is jó hatása van, különösen akkor, ha jól válogatjuk meg az elfogyasztott ételeket. Az egyszerű szénhidrátok – sütemények, jégkrémek, kekszek - általában magas cukor- és alacsony rosttartalmúak, az egyszerű kémiai felépítés miatt emésztésük kevés időt igényel. Ezzel szemben az összetett szénhidrátok lassabban bomlanak le glükózzá, így egyenletes és hosszan tartó energiát biztosítanak. Ebédre együnk inkább egy teljes kiőrlésű kenyérből készült szendvicset (ne pedig tésztát), így elkerülhetjük a délutáni álmosságot.
A matcha egy japán zöld tea, melyet egész tealevelekből őrölnek porrá. Ugyan magas koffeintartalommal bír, teanin-tartalmának köszönhetően testünk lassabban dolgozza fel, így az ugrásszerű energianövekedés helyett fokozatosan fejti ki hatását, s hosszabb ideig nyújt éberséget. Növeli az energiaszintet, s közben mégis stresszoldó hatása van szervezetünkre. Segíthet a fáradtság csökkentésében, támogathatja az idegrendszer normál működését. Rendszeres fogyasztása csökkentheti a vérnyomást és stabilizálhatja a vércukorszintet. Lúgos kémhatású, így nem okoz gyomorsavat.
A gyógyteák jelentős nyugtató hatásuk mellett az immunrendszer erősítésében is remekül helyt állnak. A zöld tea többek között pozitív hatással lehet az egészségünkre: erős gyulladáscsökkentő, enyhíti a torokfájást, a felső légúti tüneteket, csökkenti a stresszt, hozzájárul a csontok egészségéhez. Hasonlóképpen a borsmentatea rendkívül nyugtató hatású, megszünteti a fejfájást és segít a vírusos betegségek legyőzésében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.