Amikor egy híresség távozik az élők sorából, nem elég a végső nyughelyéről gondoskodnia, mivel gyakran a hírnév mellé rengeteg pénz is társul, és az anyagiakon túl a szellemi örökségüket is életben kell tartani. Fontos, hogy legyen valaki, aki kezeli a hagyatékot. Ám néhány sztár mégis végrendelet nélkül hal meg, ami komoly kérdéseket vet fel az anyagi és szellemi hagyatékkal kapcsolatban, és ez gyakran, ha a családtagok nem tudnak megegyezni, évekig tartó heves bírósági csatározásokhoz vezet.
Amy Winehouse 2011-ben bekövetkezett korai halála után kiderült, hogy végrendelet nélkül távozott az élők sorából, és 4,66 millió dollár értékű hagyatékot hagyott hátra. Mivel nem volt dokumentálva, hogyan szerette volna a vagyonát felosztani,minden a szüleire, Mitch és Janis Winehouse-ra szállt. Eközben semmit sem kapott volt férje, Blake Fielder-Civil, akitől 2009-ben vált el. A férfi 2019-ben megpróbált 1,4 millió dolláros jogi igényt támasztani a hagyatékára, de nem járt sikerrel.
A híres zenész, Jimi Hendrix mindössze 27 éves volt, amikor 1970-ben meghalt, végrendelet nélkül. Vagyonát apja, Al kapta meg, de amikor 2002-ben ő is meghalt, évekig tartó jogi csatározások kezdődtek a hagyaték kezelésével kapcsolatban. Al az irányítást Jimi örökbefogadott mostohatestvérére, Janie-re ruházta át, amit Jimi bátyja, Leon vitatott. Egy 2004-es bírósági csatározás során Leon és Al hagyatékának 11 kedvezményezettje közül hét azzal érvelt, hogy Janie sosem ismerte Jimit, mert még kislány volt, amikor a férfi meghalt. Leon azt is állította, hogy Janie meggyőzte apjukat, Al-t, hogy írja ki őt a végrendeletéből, és rosszul kezelte a hagyatékot. A bíró végül úgy döntött, hogy Janie továbbra is irányíthatja a hagyatékot, de a pénzösszegeket más vagyonkezelőknek kell szétosztania. Évekkel később egy másik bíró Leonnak adta Jimi Hendrix képmásának és képének felhasználási jogait, ám a családtagok között számos más jogi per is zajlott a hagyatékkal kapcsolatban.
Amikor Kurt Cobain 1994-ben meghalt, nem volt érvényes végrendelete. Végül a hagyatéka a feleségére, Courtney Love-ra szállt, amely magában foglalta a Nirvana szinte teljes katalógusának kiadói jogait. Lánya, Frances Bean számára, aki mindössze egyéves volt, amikor apja elhunyt, egy vagyonkezelői alapot is létrehoztak. Courtney több mint egy évtizeden át irányította a hagyaték rá eső részét, mielőtt eladta a Nirvana kiadói jogainak egy részét 50 millió dollárért. 2010-ben lemondott annak a cégnek a vezetéséről, amely Kurt kiadási jogait kezelte, cserébe a lánya vagyonkezelői alapjából kapott 2,75 millió dolláros kölcsönért. Ez idő tájt Frances betöltötte a 18. életévét, és hozzáférhetett a hagyaték egyharmadát kitevő vagyonhoz.
Prince 2016-ban halt meg, 300 millió dollárra becsült vagyont hagyva maga után, végrendelet nélkül. Több ember is megpróbált titkos családtagként jelentkezni, és igényt benyújtani a hagyaték egy részére, de végül mindannyiukat elutasították. Több mint egy évbe telt, mire megállapították Prince hagyatékának jogos kedvezményezettjeit, aki végül a húga, Tyka Nelson, valamint öt féltestvére lett. A következő néhány év során a testvérek gyakran kerültek bíróság elé, ahol azon csatáztak, hogyan osszák fel a pénzösszegeket. 2021-ben három örökös eladta a részvényeit a Primary Wave nevű zenei kiadóvállalatnak. A következő évben végül egy bíró döntött a hagyaték felosztásáról, amelyet a Forbes szerint 156 millió dollárra becsültek. Bár a jogi csata látszólag lezárult, a testvérek között továbbra is megmaradtak a nézeteltérések, amelyeket a bíróságon játszottak le. Még 2024 elején a Prince Legacy LLC, a Prince hagyaték felét felügyelő holdingvállalat vezetőinek pert kellett indítaniuk több családtag ellen, akik megpróbálták eltávolítani a vezetőket a cégből.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.