Elizabeth Taylor neve egyet jelent a csillogással. Hollywood legendája mindig makulátlanul jelent meg a rendezvényeken, és persze sosem hagyta otthon gyémánttal, rubinttal, zafírokkal vagy mindhárommal díszített hatalmas fülbevalóit, gyűrűit és nyakláncait. Ékszerei tükrözték hatalmas vagyonát, és nagyon jól rámutattak színes személyiségére. Elizabeth Taylor az 1960-as évek legjobban fizetett színésznője volt, aki 2003-ban egy könyvet is kiadott, amiben az ékszerekhez fűződő különleges kapcsolatáról írt. 2011-ben bekövetkezett halála után ékszereit elárverezték, és nem kevés összeget fizettek ki az új vevők. Mutatjuk Hollywood királynőjének legértékesebb ékszereit.
Az ékszert korábban Krupp-gyémántként ismerték. A 33,19 karátos ragyogó drágakő Elizabeth Taylor neve által vált híressé a színésznő halála után, mivel az Asscher csiszolású kő szorosan összefonódott az imázsával. Ötödik férje, Richard Burton színész 1968-ban ajándékozta Taylor számára ezt a lenyűgöző ékszert, miközben a pár a Temzén hajókázott. Két szűkülő baguette vágású gyémánt övezte a platina foglalatban elhelyezett gyűrűt, amelyet 2011-ben több mint 8 millió dollárért árvereztek el a Christie’s aukcióján. A jelenlegi árfolyam szerint ez közel 2,9 milliárd forint.
Burton 1969-ben felülmúlta önmagát, amikor egy 69,42 karátos, körte alakú gyémántot ajándékozott Taylornak. Állítólag Aristotle Onassis is meg akarta vásárolni ezt a gyémántot feleségének, Jackie Kennedynek, de az árverésen végül a Cartier győzedelmeskedett. Az ékszerész 1 050 000 dollárt fizetett a drágakőért, mindössze 50 000 dollárral túllépve Burton költségvetését. Nem sokkal később Burton felkutatta a Cartiert, és megvásárolta a gyémántot Taylornak. A drágakő először egy gyűrűbe került, majd később egy nyakláncba foglalták. Ma Taylor-Burton gyémántként ismert.
Amíg Taylor birtokában volt, a gyémántot 1 millió dollár értékben biztosították. A biztosítási feltételek szerint az ékszert évente csak harminc napig lehetett nyilvánosan viselni, és Taylorhoz fegyveres őröknek kellett csatlakozniuk, amikor nyilvános helyen viselte. A színésznő végül készíttetett egy 2800 dolláros másolatot is. Taylor 1978-ban, Burtonnal való második válása után eladta a Taylor-Burton gyémántot Henry Lambert ékszerésznek, körülbelül 5 millió dollárért (kb. 1,8 milliárd forint jelenleg). Az eladásból származó bevétel egy részét egy kórház építésére fordították Botswanában, ahol Taylor és Burton 1975-ben újra összeházasodtak. 1979-ben a gyémántot újra eladták Robert Mouawadnak, a Mouawad ékszerház képviselőjének.
Talán Taylor leglegendásabb ékszere a La Peregrina gyöngy volt. Az óriási, körte alakú medál, amely több mint 250 évig a spanyol királyi család tulajdonában volt, 55,95 karátos. A gyöngyöt több spanyol királynő és a francia Bonaparte-család is viselte, és a 16. századi felfedezésekor a világ legnagyobb gyöngyének számított. 1969-ben a Sotheby’s árverésén kelt el, a vásárló pedig nem más volt, mint Richard Burton.
Burton 37 000 dollárért vásárolta meg, és az első házasságuk idején Valentin-napi ajándékként adta Taylornak. Taylor a Cartiert kérte fel, hogy készítsenek egy bonyolult, kétsoros foglalatot, amely 56 természetes gyöngyből, négy tenyésztett gyöngyből, valamint nyolc gyémánt- és rubinpajzsból áll, platina- és aranyfoglalatban. A medál levehető, így brossként is viselhető. Az ékszert Taylor Christie’s árverésének részeként adták el 2011-ben, és 11,8 millió dollárt fizettek érte.
Eljegyzésük alatt Richard Burton egy smaragdbrossal és könnycsepp alakú fülbevalókkal lepte meg Elizabeth Taylort, mindkettőt a Bulgari készítette. A színésznő a téglalap alakú brossot az esküvői ruhájára tűzte, a fülbevalókat pedig az Arábiai Lawrence párizsi premierjén viselte, az ékszert - legalábbis nyilvánosan - egy évtizeddel később viselte újra, amikor találkozott II. Erzsébet királynővel. Mindkét darab látható volt Tayloron az 1963-as A fontos személyek című filmben is. Később Burton a brosst egy még pompásabb nyaklánc részévé alakíttatta. A nyaklánc 16 kolumbiai smaragdból állt, amelyeket gyémántnégyesek fogtak közre. Ezt a nyakláncot Burton egy teljes szett részeként adta Taylornak, amelyhez egy karkötő és egy koktélgyűrű is tartozott. Taylor ezt a szettet viselte, amikor átvette Oscar-díját a Nem félünk a farkastól című filmért. 2011-ben a szett a Christie’s árverésén több mint 23 millió dollárért kelt el, azaz közel 8,5 milliárd forintért jelenlegi árfolyamon számolva.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.