Vörös áfonya
Az áfonya köztudottan egészséges, ám többnyire a fekete áfonyával találkozhatsz, pedig a vörös áfonya ugyanolyan finom és hasznos. Egy vizsgálat kimutatta, hogy azok az egerek, amelyek magas zsírtartalmú étrenden éltek, ám táplálékuk egyötödét ez a gyümölcs tette ki, nem híztak el jobban, mint azok, amelyek alacsony zsírtartalmú étrendet kaptak.
Fekete rizs
A quinoa egy dél-amerikai gabonaféle, amit gluténérzékenyek is fogyaszthatnak, ám nem mindenki kedveli az állagát. Nekik érdemes kipróbálni a fekete rizst, amely sokkal jobban hasonlít a rizsre, de
fehérjében és tápanyagokban gazdagabb, ráadásul antioxidánsokat és E-vitamint is tartalmaz.
Egy adag rizst kétszer annyi forrásban levő vízbe tegyünk, és főzzük egy órán keresztül.
Karalábé
Ha unod a leveles kelt, fogyassz karalábét: ez a zöldség C-vitaminban és rostban gazdag, emellett kálium is található benne. A legjobb, ha nyersen eszed!
Kukicha
A japán kukicha a zöld teát helyettesítheti, elősegíti az emésztést, gazdag kalciumban és C-vitaminban. Ellentétben a többi teával, a kukicha a növény szárából készül, íze pedig édeskés. Ráadásul a zöld teával szemben nem okoz émelygést.
Hínár
A hínárevés gondolata talán sokakat elriaszt, pedig ez a növény zsírban szegény, fehérjében és kalciumban viszont gazdag,
és kiváló tekercseket készíthetsz belőle, gondolj csak a nori lapokra, ami a szusi egyik alapanyaga. Ezeket a szárított algalapokat kenyér helyett használhatod, hiszen jóval kevesebb kalóriát tartalmaznak.
Kakaóbab
Édesség terén köztudott, hogy csokiból az étcsoki ajánlott, az a jó, minél magasabb a kakaótartalma. Ám ehelyett akár hántolt kakaóbabot is rágcsálhatsz, hiszen lényegében ez a csokoládé alapja. A kakaóbabnak magas a magnéziumtartalma, emellett rostban, vasban és antioxidánsokban is gazdag.
Kender
Búzacsíra helyett érdemes a kendert is kipróbálni, ami noha a kannabisz alapanyaga, tudatmódosító hatása nincs, viszont segíti a vér, a szövetek és a sejtek regenerálódását. Egy marok kendermag a vércukorszintet is tökéletesen egyensúlyban tartja, de akár salátába is szórhatod.
Chiamag
Tökmag helyett átállhatsz a chiamag rágcsálására is, ezek a fehérjében és rostban gazdag magok segítik az emésztést, emellett a vércukorszintet is segítenek egyensúlyban tartani.
Ha negyed órára beáztatod a chiamagokat, kocsonyás jellegű ételt kapsz, amely laktat és hidratál is egyben.
Chlorella
Ha az algától viszolyogsz, próbáld ki a chlorellát, ami egy kis egysejtű növény, és rendkívül gazdag fehérjében, vitaminokban, enzimekben, rostban, klorofillban, valamint B-, C- és E-vitaminban.
Rukola
A fogyókúrázók rémálma tud lenni a sima fejes saláta, amire a legnagyobb panasz, hogy semmi íze nincs.
Aki azonban kóstolta már a rukolát, tudja, hogy egy salátalevél is lehet finom,
és akkor arról még nem is volt szó, hogy tele van C- és K-vitaminnal, vassal, kalciummal és rostokkal. Kecskesajttal párosítva kiváló saláta készíthető belőle, főleg ha körtét, borsot és balzsamecetet is teszel hozzá. Sőt mi imádjuk a sütőtökös rukolasalátát is!
Mit mond a szakértő?
Ihász Katalin dietetikus, a Life.hu szakértője szerint nem szabad csak a szuperételekre hagyatkoznunk az étrendünk összeállításánál. ,,Nagyon fontos a változatos, mindent tartalmazó, kiegyensúlyozott táplálkozás. Persze vannak olyan ételek, amelyek különösen sok vitamint tartalmaznak, de ha csak ilyeneket fogyasztunk, akkor más, hasznos ételek kimaradhatnak a palettáról."Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.