Az iskola alapítója, Mazin Mukhtar a Bored Pandának elmondta, hogy a szegény gyermekek iskolájának ötletével ő és felesége még 2013-ban találkozott New Yorkban. Ugyanebben az évben megalapították az Akshar Alapítványt, 2016-ban pedig az iskolát. Megalakulása előtt a diákok többsége a közeli kőbányában dolgozott napi 2,5 dollárért. Mivel az iskola nem tud konkrét fizetést adni az itt tanuló gyermekeknek, ezért kitaláltak egy „jegyrendszert". Különböző iskolai feladatokért cserébe – mint társaik tanítása, korrepetálása, egyéb munkák elvégzése, jó tanulmányi eredmények satöbbi – használati tárgyakra és egyéb árukra beváltható jegyeket kapnak.
Az intézmény célja megtanítani, hogy mindenki felelős a saját környezetéért.
Az Akshar Forumban bár teljesen ingyen tanulhatnak a gyerekek, a vezetőség mind a diákokat, mind a szülőket arra kéri, hogy szedjék össze az otthoni műanyag hulladékot – vagy akár az eldobált szemetet – és vigyék be magukkal reggel az iskolába. Ez az elképzelés akkor ötlött fel a házaspárban, amikor ők maguk is szembesültek a műanyag szemét valós társadalmi és ökológiai problémájával.
Amikor elindítottuk az újrahasznosítási programot, a szülők nem voltak együttműködőek. Így létrehoztuk a "Plastic School Fees" díjat, hogy őket is ösztönözzük.
Az iskola nem csupán begyűjti a műanyag hulladékot, de a területén egy újrahasznosító üzemet is működtet. Sőt fontosnak tartja, hogy diákjaival és azok szüleivel megismertesse a műanyag káros hatásait, mivel sokan fűtik otthonukat műanyagégetéssel, az ezzel járó veszélyekről pedig fogalmuk sincs.
Így neveld környezettudatossá a gyereked!
Mint a nevelés minden területén, a környezettudatos szemlélet kialakításában is elsődleges szempont a példamutatás. Papolhat az ember klímaváltozásról meg szennyezett levegőről, ha közben többkilónyi szemetet termel a nap során, folyamatosan kényszervásárlásokkal tölti az idejét, vagy mindenhová autóval jár. Tudatosítanunk kell magunkban, hogy a jó és a rossz példa egyaránt ragadós. Így aztán nincs más választásunk, nekünk magunknak kell megmutatnunk azokat a megoldásokat, amelyekkel tovább életben tartható a bolygó. Olvasd tovább!
Az Akshar Forum 20 gyermekkel indult, ez a szám mára 110-re nőtt. Ez azt jelenti, hogy egyre több szülő ad esélyt a gyermekének egy jobb jövőre, amely nem bányában való robotolást, hanem tudást és igazi munkahelyet ígér. Nem mellesleg pedig egyre többen vesznek részt aktívan földünk megmentésében.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.