Találkozás a szellemekkel: túlvilági beszélgetések

szellem idézés túlvilág
Shutterstock - Cheshir.002
szellem túlvilág idézés
A 19. és 20. században is sok feljegyzés született a kísértetekről, ám egyetlen esetben sem sikerült minden kétséget kizáróan bizonyítani, hogy igazak a történetek. Sokan hisznek abban, hogy túlvilági lények, szellemek próbálnak kapcsolatot teremteni az élőkkel. De vajon hogyan?

A történelem során szinte minden kultúra elfogadta a kísértetek létezését. Létük csak az utóbbi néhány száz évben vált vitatottá, a tudományos szemlélet előretörésével. Számos ókori mű számol be szellemidézésekről, transzcendens jelenségekről. Az okkultizmust a későbbi évszázadokban is nagy érdeklődés övezte, bár a középkorban betiltották és szigorúan büntették a gyakorlását.

A legtöbb szellem észlelést manapság Ohio-ból hallani
A legtöbb szellem észlelést manapság Ohióból hallani
Forrás: Shutterstock

A kísértetház szelleme

A 19. században New York mellett, Hydesville faluban egy düledező házacska megmagyarázhatatlan és félelmetes jelenségek színhelyévé változott. Recsegés, kopogás dúlta fel az ott élő Fox család, később pedig az egész környék nyugalmát. Hatalmas felhajtással és publicitással kezdődött az eset tudományos feltérképezése. A családtagok médiumi képességeit egy öttagú bizottság vizsgálta a nyilvánosság előtt, miközben a nézőtéren százak figyelték árgus szemekkel a színpadon zajló eseményeket. A bizottság és a megfigyelők minden igyekezetük ellenére sem tudták bizonyítani, hogy a Fox család tagjai trükkökkel és csalással hívták volna fel magukra a figyelmet. A tengerentúli hírek és maga a spiritizmus aztán gyorsan eljutott Angliába, ahol rövid idő alatt számos tudóstársaság alakult az okkult jelenségek elfogulatlan tanulmányozására. 

Ezután Európa más területein, így Magyarországon is egyre nagyobb érdeklődés övezte a szellemekkel való kapcsolatteremtés lehetőségét. Számtalan módszert alkalmaztak, hogy szóra bírják a túlvilágiakat. Lássunk néhányat közülük!

Kommunikáció a szellemekkel

Sokan az asztal köré ülnek, tenyerüket lefektetik úgy, hogy az ujjaik összeérjenek. Így adnak energiát a túloldalon várakozó lénynek. Általában egy előre felrajzolt ábécét helyeznek középre. Ennek használatát szóban egyeztetik a szellemmel. Hasonló módszer, ha az ábécére egy lefordított poharat tesznek, és az ujjaikkal ketten megérintik a tetejét. Ezután a pohár elkezd magától haladni, és már csak azokat a betűket kell összeolvasni, amelyek felett megáll.
Mások ingával próbálkoznak, esetleg transzállapotban lévő médiumot hallgatnak, aki átengedte testét egy túlvilági lénynek. Bemutatkozásuknak nem szabad hinni, mivel többnyire azt mondják, amit a megidéző hallani szeretne. A beszélgetés alatt energiát vonhatnak el az embertől, amelyre nekik szükségük van. 

Viszont súlyos betegséget, pszichikai zavart is okozhatnak.

Veszélyes találkozás

Ezeket az erőltetett módszereket sosem szabad kipróbálni alapos felkészülés és tapasztalat nélkül. A különleges képességekkel rendelkező emberek, akik spiritizmussal is foglalkoznak, ismerik a 

biztonságos kapcsolatteremtés módjait, és távol tudják tartani az ártó lényeket.

 Az elhunytak ugyanis csak ilyen körülmények között tudnak kommunikálni szeretteikkel. Viszont ők is aggódhatnak, ha tudomást szereznek az élők felelőtlen és kockázatos akcióiról. Ha elalvás előtt az ember szeretettel gondol azokra, akikkel már nincs lehetősége beszélgetni, az álmok dimenziójában találkozhat velük. Ott elmondhatja neki, amire életükben már nem volt alkalma.

Kopogás a falból

A poltergeist kifejezés két német szó összevonásával keletkezett – a polter a népnyelvben zajongót, a geist pedig kísértetet jelent. Ezzel az elnevezéssel illetnek minden olyan jelenséget, amit a szellemeknek tulajdonítanak. A különös hangok, a padlórecsegés, a váratlan légáramlatok, a furcsa szagok is ide tartoznak.
Az egyik leghíresebb poltergeist-eseménysorozat 1977 nyarától 1978 őszéig tartott, és utóbb Enfield-jelenség néven vált híressé. London egyik külvárosában, Enfieldben élt egy asszony a négy gyermekével. Egy este épp lefekvéshez készülődtek, amikor a 11 éves Janet és a 10 éves öccse jelezte, hogy csoszogást hallanak a folyosóról. Nem sokkal ezután mindannyiuk szeme láttára a komód megmozdult, és fél méterrel arrébb csusszant az eredeti helyéről. Ezután hangos kopogást hallottak, ami a falból jött. Az édesanya azonnal segítségért rohant – a szomszéd házaspár át is jött, alaposan átkutatták a házat, de persze semmit sem találtak… Viszont ők is hallották a rejtélyes kopogást! Kihívták a rendőrséget. A rendőrök szintén nem találtak semmit, viszont szemtanúi voltak egy szék spontán mozgásának. 

Állítólag hatósági papír is született a furcsa észlelésekről.

Az ijesztő jelenségek másnap is folytatódtak, és azután is, több mint egy éven át... A család már nemcsak a rendőrséghez, hanem a lelkészhez is segítségért fordult, sőt egy spiritiszta látót is felkerestek. Ám minden praktika hatástalannak bizonyult. Persze a közvéleményt megosztotta a furcsa eset. Sokan a kísértetek létének bizonyítékát látták az enfieldi eseménysorozatban, mások úgy vélték, csalók műve az egész. Nos, sem az előbbit, sem az utóbbit nem sikerült kétséget kizáróan bizonyítani...

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.