El sem tudjuk képzelni, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki idős, védtelen embereket károsítson meg, pedig az utóbbi időben megnövekedtek a nyugdíjasokat érintő átverések.
Az időseket érintő átverések hol személyesen, hol telefonon keresztül történnek.
A bűnözők legtöbbször a segélynyújtó szerepében tetszelegnek, akik csupán emberi kedvességből próbálnak segíteni a hívott hozzátartozójának. Gyakran orvosnak, ügyvédnek, vagy akár rendőrnek adják ki magukat, akik valamilyen baleset, bűntény, vagy pénzügyi vészhelyzet elhárításán dolgoznak.
Az ijedt családtagok pedig jóhiszeműen természetesen azonnal teljesítenek minden követelést, hogy segítsenek.
A napokban attól volt hangos a hazai sajtó, hogy egy Győr-Moson-Sopron vármegyei idős asszonytól mintegy 2 millió forintot csalt ki hazugsággal egy ismeretlen férfi. A csaló azzal hívta fel a nőt, hogy unokája bajba került, tudta nélkül drogot csempészett és nem volt rest a bajba jutott unokát is eljátszani és sírva könyörögni a segítségért. Az ijedt nagymama azonnal összeszedett minden értéket, amit talált otthonában, csaknem két millió forint értékben. Ezután az utasításoknak megfelelően az ékszereket és a készpénzt egy vidéki vasútállomásra vitte, hogy aztán odaadja egy ismeretlen asszonynak.
Természetesen végül kiderült, hogy az egész egy átverés volt és a család feljelentést tett az ismeretlen tettes ellen a rendőrségen.
Nagyon fontos, hogy beszéljünk idős családtagjainknak arról, hogy hogyan történnek az ilyen jellegű csalások és hogyan leplezhetjük le az átverést.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.