"Májusban súlyos kartörést szenvedtem el kosárlabdázás közben. Dupla csontom tört a jobb kezemben, és egymás alá becsúsztak, valamint roncsolódtak az idegek és izmok, amit dr. Pászti Ildikó főorvos nagyon odaadóan kezelt, és szinte vért izzadva, 6 órán át műtött. Valószínűleg ha nem hozzá kerülök, akkor ma nem tudok újra gitározni, és úgy használni a kezem, mint azelőtt, hiszen úgy nézett ki, meg fog bénulni. Ezzel a fogalmazással szeretném megköszönni, hogy olyan nagyon figyelt és vigyázott rám 3 hónapon keresztül, és nem hagyta, hogy bárki más kezeljen. Ezenkívül hálát érez egy kisebb töréssel a barátom, akinek pár éve szintén ő operálta a kezét, valamint a napokban lóról leesett, agyrázkódást szenvedett osztálytársam is. Nagyon hálásak vagyunk és a versennyel járó jutalmat neki ajánlanám fel" - olvasható annak a hálás 12 éves fiúnak a beszámolója, aki Asthellas-díjra jelölte dr. Pászti Ildikót. |
"Karácsony után tudtam meg, hogy jelölés érkezett rám - meséli a doktornő -, ahogy az internetre felrakott videót is, amin nekem gitározik a fiatalember, csak a karácsonyi ügyelet után volt módom megnézni, meghallgatni. Pedig karácsonyi ajándéknak szánta Bach G-moll Prelídiumát. Ám utólag is nagyon megható volt az ajándék, és hogy ennyire hálás a munkámért, hiszen én csak a feladatomat végeztem. Harmincnégy éve vagyok gyermeksebész, de soha egy pillanatig sem bántam meg, hogy a gyerekeket választottam. Csodálatos, ahogy a gyerekek gyógyulni tudnak: egy pillanat alatt meggyógyulnak! A gyerekek szeretnek gyorsan gyógyulni és a tévhitekkel ellentétben a gyerekek "jó" betegek. Sok példát látok arra, amikor felnőtt, érett emberek nehezebben fogadják el a szükséges kezeléseket, nehezebben látják be, vagy vállalják be a kellemetlenségekkel együtt járó szituációkat. A gyerekek türelmesek, kitartóak, együttműködőek, és szeretnek meggyógyulni. Ez minden alkalommal csoda."
Tipp! Megható képek Lacikáról, a szívátültetett kisfiúról. Kattints a galériáért! |
Arra a kérdésre, hogy mi az, ami a leginkább gyógyítja őket, a doktornő azt válaszolta: a légkör. "Derűs, oldott, rájuk koncentráló légkörben lehet csak őket kezelni. Ha nincs az orvosnak két perce arra, hogy odaüljön az ágy szélére és megsimogassa a kis fejüket, akkor kevésbé hatékony a legszuperebb eljárás vagy gyógykezelés is. Szép szavakkal lehet csak őket támogatni a gyógyulásban. És van, akinek nagyon hosszú az út odáig, sok figyelemre, törődésre van szüksége."
Tipp! Így élnek az állami gondozott gyerekek. Kattints a galériáért! |
Szakértőnk, dr. Pászti Ildikó a Fővárosi Önkormányzat Szent János Kórháza és Észak-budai Egyesített Kórházai Gyermeksebészeti és Traumatológiai Osztályán osztályvezető-helyettes főorvos. Magyarországon, a gyermeksebésznők közül elsőként szerzett tudományos fokozatot, 1994-ben a Magyar Tudományos Akadémián - az orvostudomány kandidátusa fokozatot. Még több információ dr. Pászti Ildikóról. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.