Nemcsak a mell-, hanem a mellkas-, far-, here-, vádli- és arcimplantátumok beültetését sem ajánlja elővigyázatosságból a gyógyszerek és gyógyászati termékek biztonságára felügyelő francia hatóság csütörtöki közleményében.
A brit egészségügyi hivatal azt javasolta, a gyártó egyetlen beültethető termékét se vegyék igénybe addig, amíg ki nem jelenthetik, hogy az implantátumok nem kockáztatják a páciensek egészségét. A svájci egészségügyi kormányzat hasonló ajánlást adott ki. A Silimed honlapján az olvasható, hogy a cég katalógusa több mint 5000 terméket tartalmaz, ezeket öt kontinens több mint 75 országába exportálják.
Az árusítást azután függesztették föl, hogy a német TÜV Süd független nemzetközi minőségtanúsító "szemcsék jelentétét állapította meg a mellimplantátumok felszínén". Ezután a TÜV Süd bejelentette az európai egészségügyi hatóságoknak, hogy időlegesen felfüggeszti a brazil gyártmányú termékek CE-jelzésének használatát, ami valójában az eszköz európai kereskedelmének tilalmát jelenti.
Az implantátumok európai eladásainak megelőző célú felfüggesztése öt évvel az után történt, hogy kirobbant a francia Poly Implant Prothese (PIP) szakadásveszélyes mellimplantátumainak botránya. A segédeszközt a becslések szerint 30 ezer francia és 300 ezer külföldi páciensnek ültették be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.