Te miben hiszel? Gondolkodj el jól, mielőtt rávágnád a megszokott választ erre a kérdésre. Gondold végig mindazokat a dolgokat, amik irányítják a viselkedésedet, és meghatározzák a mindennapjaidat.
Hogyan viszonyulsz a pénzhez?
Sokan vallják, hogy a pénz nem boldogít, miközben korunk egyik meghatározó hiedelme, miszerint a pénz az egyik legfőbb cél. Kevés embert ismerek, akit a sok pénz boldogítana, de azért a legtöbben nem lennének szomorúak, ha sok pénzük lenne.
Hiszel magadban?
Hogy tekintesz magadra, a jövődre, azokra a feladatokra, amik előtt állsz? Hiszed, hogy képes leszel megbirkózni velük, vagy van, ami szorongással tölt el? Egyesek a nehézségek láttán előre rettegnek, és hiába oldják meg újra és újra a feladatot, ugyanúgy tartanak tőle legközelebb, míg mások a nehézséget az élet nyújtotta kihívásnak és kalandnak fogják fel.
Mennyi „kell” van az életedben?
Szabadnak érzed magad, azt csinálod, amit szeretsz, vagy inkább azt érzed, hogy az életed nagy része muszájból történik? Nagyon sokan eladják az idejük és az életük egy jelentős részét, hogy megfeleljenek másoknak, fenntartsanak egy látszatot, vagy szert tegyenek valamire. Ugyanakkor lehet, hogy egy esetleges fenyegetés miatt viselkedünk úgy, ahogy, esetleg attól tartunk, hogy ha nem felelünk meg az elvárásoknak, akkor nem fognak bennünket szeretni, vagy nem vagyunk elég jók a munkánkban, amiért kirúgnak. Az emberi léleknek fontos, hogy szabadnak érezze magát, ezért nem egészséges tartósan a „kell-izmusban” élni.
A fenti sorok talán megmozgattak benned valamit, lehet, hogy felmerült benned egy-két kérdés vagy gondolat.
Mégis ki az, aki azt csinálja, amit szeret?
Hiszen abból nem lehet megélni! – Nos, ez is egy újabb hiedelem. Ha valaki gyerekkora óta abban hisz, hogy amit szeret csinálni, abból nem tud megélni, akkor jól kitol magával. Szeretném hangsúlyozni, hogy sokféle ilyen és ehhez hasonló hiedelem kering a köztudatban, az pedig a mi felelősségünk, hogy mit veszünk át másoktól és gyakorolunk a mindennapokban.
Célszerű egy alapos önvizsgálattal feltárni a minket irányító hiedelmeket, ha azt érezzük, hogy ezek közül van, ami nem a boldogulásunkat szolgálja, esetleg egyenesen gátolja azt, akkor érdemes ezen tudatosan változtatni – vagy egy szakember segítségét kérni.
Romantikamu, avagy önámítások és tévedések a szerelemben
Azt mondják, hogy a pornográfia káros, mert megtölti a fiatal férfiak fejét hamis képekkel és elvárásokkal – amik aztán betesznek a nemi életnek és a párkapcsolatoknak. A romantikus regények, filmek és sorozatok gyakran ugyanezt teszik – aztán betesznek a szerelmi életnek és a párkapcsolatoknak. A Pszichológus Pasi egyik korábbi cikkét ITT olvashatod.Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.