Gyerekkorunk óta mantrázzák, hogy együk meg az alma héját, mert abban van a legtöbb vitamin és ásványi anyag – ugyanez a vöröshagyma esetében is helytálló. Telis-tele van C-, illetve B6-vitaminnal, folsavval, káliummal, mangánnal, illetve gyulladáscsökkentő vegyületekkel, amik a hagyma külső rétegében koncentrálódnak nagyobb mennyiségben.
A hagymahéj íze intenzív, egyetlen probléma vele az, hogy nehéz megrágni, így nyersen fogyasztva valóban nem nagy élmény. Még szerencse, hogy szuper módszerek léteznek a hagyma héjának felhasználására.
Ehhez a csodálatos hagymateához nem kell mást tenned, mint megmosni egy megtermett vöröshagymát, lehántani a héját, majd forrásban lévő vízzel nyakon önteni. 2-3 percig hagyjuk lefedve ázni, utána halásszuk ki belőle hagymahéjat. Ízesíthetjük mézzel vagy cukorral és kiváló köhögéscsillapító, nyákoldó készítményt kapunk.
Rengeteg recept előírja az alaplét, amihez a hagymahéj is felhasználható. Ehhez meg kell pucolni 2-3 nagyobb fej hagymát, belerakni egy teafilterbe, majd kb. 1,5 l vizet felforralni és abban legalább 30 perci áztatni. Készülő alaplevünket ízesítsük sóval, borssal, babérlevéllel, kakukkfűvel és petrezselyemmel, ha pedig még gazdagabb ízekre vágyunk, további leveszöldségek héját is belefőzhetjük.
A víz, amiben megmosod a hagymahéjakat, ne a lefolyóba, hanem szobanövényeidre öntsd, mert kiváló növényi tápoldat, de a kártevők elűzésében is hasznos lehet.
Mosd meg alaposan a lehántott hagymahéjat, utána itasd fel a vizet egy konyharuhával. Terítsd szét egy sütőpapírral kibélelt tepsiben a héjakat és alacsony hőfokon szárítsd ki addig, míg teljesen törékenyek nem lesznek. A kiszárított vöröshagyma héjakat tedd darálóba, és őröld finom porrá. Ezzel egy gazdag ízű, kreatívan felhasználható hagymás fűszert kaphatsz.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.