A British Múzeum kutatói megfejthették az Imago Mundit, a világ legrégebbi térképét. A 3000 éves agyagtáblán egy kör alakú ábra látható, melyre különböző szimbólumokat véstek. A hátoldala pedig elárulta, hol lehet Noé bárkája.
Tudósok úgy vélik, hogy az ősi térkép végre elvezethet Noé bárkájához. Az agyagtábla hátoldala rejtette a megfejtést - ez írja le, hogy az utaó mit fog látni, ha követi a térképet. Az egyik rész arra utal, hogy hét mérföldet kell megtenni ahhoz, hogy meglássanak valamit, ami olyan vastag, mint a parsiktu edény. A parsiktu szó pedig a nagy özönvíz túléléséhez szükséges hajó méretére utal. - írja a Daily Mail.
A tudósok követték a tértképet, és rátaláltak az Urartuhoz vagyis az Ararát helységhez vezető utat. Ez azt a helyet jelöli, ahol a bárka szárazföldet ért, ráadásul egy ősi mezopotámiai költemény is megemlékezik egy férfiról és a családjáról, akik bárkájukkal itt életet mentettek.
Az Imago Mundi a kutatókat azóta foglalkoztatja, hogy 1882-ben megtalálták a mai Irak területén. Az ékírással írt ősi szöveget csak a babilóniaiak használták, akik csillagászati eseményeket, jóslatokat és egy olyan térképet véstek bele, amelyről úgy gondolták, hogy az egész akkori „ismert világot” felöleli.
A térkép alsó közepén Mezopotámia helyezkedik el, egy körrel körülvéve, amely egy folyót ábrázol, amelyről úgy gondolták, hogy az egész világot körülveszi. A tábla azóta megrongálódott, de egykor nyolc háromszöget ábrázolt, amelyek a kutatók szerint olyan hegyeket jeleztek, amelyek megfelelnek a hátoldalon található leírásoknak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.