Mindenki ledöbbent attól, amit az ókori piramisokról kiderítettek: nem azok, amiknek eddig hittük őket?

Egyiptomi piramisok
Shutterstock - givaga
Egyiptom egyiptomi piramisok gízai piramisok
Az ókori Egyiptom még napjainkban is ámulatba ejt minket. Nemrégiben olyan energiaforrásra leltek az egyiptomi piramisokban, ami elvileg csak a modern korban létezhetne.

Az ókori Egyiptom művészete, technológiája még mindig képes meglepetéseket okozni. Jól példázza ezt, hogy korát évezredekkel megelőző energiaforrásra bukkantak az egyiptomi piramisokban. Többek lettek volna, mint a fáraók nyughelyei?

Egyiptomi piramisok erőművek voltak?
Az egyiptomi piramisok erőműként is szolgálhattak egy friss kutatás szerint.
Forrás: Shutterstock

Mit rejt a piramis? 30 éves kutatás eredménye

Orosz egyiptológusok olyan elektromágneses hullámokkal „bombázták” a gízai piramisokat, amik az űrön is áthaladnak. A kibocsátott hullámok azonban nem úgy viselkedtek, ahogy azt korábbi ismereteink alapján vártuk volna.

A kísérlet eredménye azt hozta ki, hogy a piramisok belső szerkezete, beleértve a három kamrát is, képes összegyűjteni és fókuszálni a hullámokból származó energiát.

A kutatók kétféleképp is vizsgálat alá vetették a piramisokat: az egyik szimulációban nem vették figyelembe a környezetet és a levegőt, a másik kísérletben viszont a természetes környezetét is modellezték. Az első kísérletben a Nagy Piramis központjában lévő királykamra, míg a realisztikusabb vizsgálaton a talapzaton összpontosult az energia, ez alapján komolyabb szerepe lehetett, mint hittük.

egyiptológus
Az egyiptológusok eredménye átírja mindazt, amit a piramisokról gondoltunk.
Forrás:  Getty Image

Erőmű az egyiptomi piramisokban?

Minket és környezetünket folyamatosan elektromágneses hullámok érnek, amik zöme az űrből érkezik. Az egyiptomi piramisok ezeket használták ki: a hullámok felhalmozódtak a király, illetve a királynő kamrájában, valamint egy befejezetlen kamrában a szerkezet alatt.

A piramis egy hatalmas rezonátor lehetett, amelyet elektromágneses hullámok felfogására terveztek.

Christopher Dunn nyugalmazott repülőgép mérnök mintegy 30 évet töltött az egyiptomi piramisok szerkezetének tanulmányozásával és megfigyelése szerint a piramis északi tengelye egy csőszerű szerkezetere emlékeztet, ami alkalmas mikrohullámos és elektromágneses energia továbbítására. A királynő kamrája reakciókamra lehetett, ahol hidrogént termeltek.

ókori egyiptomiak technológiája
Az ókori egyiptomiak technológiája fejlettebb lehetett, mint hittük.
Forrás: Shutterstock

Korát megelőző technológia az ókori Egyiptomban

Az elképesztő felfedezésekkel mindössze az a probléma, hogy hidrogén előállítása az ókori  egyiptomiak technológiai tudásával lehetetlen.

Dunn elmélete szerint két, különböző vegyszert vezethettek a piramisokba, melyek elegyéből hidrogén keletkezett. A piramisok tanulmányozásával arra jutott, hogy jóval fejlettebb eszközökhöz fértek hozzá az egyiptomiak, mint feltételeznénk.

Mi volt a piramisok valós funkciója?

Noha még mindig nem teljesen világos, hogy miért építettek erőművet a piramisok belsejébe, az már világos, hogy nemesebb célt szolgáltak, mint a fáraó síremléke, minden résznek fontos funkciója volt. Ehhez azonban további kutatások szükségesek, ahogy ahhoz is, hogy miként állítottak elő hidrogént.

Egy dolog biztos: az egyiptomi piramisok titkainak feltárásában komoly lépés történt.

Kleopátra szerelmei: nem a szépségével varázsolta el a férfiakatTöbb ezer éves titokra derült fény: így építették az egyiptomi piramisokatSzőrtelenítés a történelemben – Hajmeresztő kísérletek a sima bőrért

 

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket a LIFE Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.