Meglett Jézus sírja és a frigyláda? Egy brit tudós elképesztő ötlettel állt elő

Régóta foglalkoztatja a régészeket és teológusokat Jézus sírhelyének, valamint a frigyládának a megtalálása. Nemrégiben egy brit tudós rukkolt elő egy egészen elképesztő elmélettel a tárgyak hollétéről. Ha hipotézise beigazolódna, akkor évszázadok kutatásait tenné fölöslegessé.
A dolgokat olykor ott leljük meg, ahol a legkevésbé számítunk rájuk. Valószínűleg ez vezethette Dr. Paul Warner brit antropológust, aki a talmud, biblia és korán írásait összevetve jutott egy olyan megállapításra, mely fenekestül felforgatna mindent, amit a régészetről gondoltunk.
A szent szövegeket vizsgálva arra a következtetésre jutott, hogy a Sínai hegy, Izrael hegye, Olajfák hegye, Sion hegye, valamint a Korán "Fényhegye" valójában a Nagy Piramisra utaltak.
Feltételezése szerint Jézus szent sírja, és az elveszett frigyláda nem Izraelben, hanem az ókori Egyiptom piramisa alatt keresendő. Hajmeresztő elméletét nem csupán a kereszthivatkozások, hanem a Gízai piramisok vizsgálatával is igyekezett alátámasztani.
Az antropológus szerint a Gízai Nagy piramis déli átjárójának végét lezáró roppant kőtömbön túl ember alkotta szerkezetek találhatók, amik titkos kamrák lehetnek. Elmélete alapján Jézus keresztre feszítése után oda lett eltemetve, ahogy frigyládát is oda rejtették.
Hipotézisét mintegy 10 éven át szőtte a kutató, különböző Egyiptomban végzett terepmunkák, valamint a piramis szkennelése után.
Régészeti kutatást is akart végezni a helyszínen, csakhogy összetűzésbe került az egyiptomi műemlékvédelmi hivatallal.
A kutató és az egyiptomi hatóságok megegyezése szerint ugyanis az régészeti ásatás eredményeiért cserébe végezhetek volna kutatásokat a Nagy Piramis alatt. Warner szerint azonban az egyiptomi hatóságok nem tartották tiszteleten a megállapodást, a haladás kerékkötőjének beállítva az egyiptomi kulturális minisztert.
Egyelőre tehát áll a kutatás, így várni kell arra, hogy bebizonyosodjon, Jézus sírja és a frigyláda valóban a piramis alatt van-e.
A hajmeresztő elmélet több helyről támadható, például nem világos, miként került volna Krisztus teste három nap alatt Júdeából Egyiptomba. Azt sem árt tudni, hogy a brit régész kifejezetten nem vallásos ember.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.