Bruce Frederick Joseph Springsteen néven jött világra 1949. szeptember 23-án a New Jersey-ben található Long Branch kisvárosában. Az édesanyja titkárnőként, az édesapja leginkább buszsofőrként dolgozott, de utóbbi mentális problémái miatt a legtöbbször az anyának egyedül kellett eltartania a családot. A munkásosztálybeli mindennapok gondjai és életérzése később Bruce Springsteen dalainak is állandó témája lett.
A Springsteen név holland származásra utal: az énekes felmenői még a 17. században vándoroltak ki Groningen városának környékéről Amerikába, megalapítva társaikkal együtt Új-Hollandia gyarmatot a mai New York környékén. Anyai ágon egy olasz nagymama is volt a családjában, és mindezeken kívül még némi ír vér is csörgedezik az ereiben.
A baseball a kedvenc játéka, a mai napig szereti követni a sportág eseményeit. Gyerekkorában minden áron profi baseballjátékos szeretett volna lenni, és csak akkor mondott le az álmáról, amikor végleg elcsábította őt a zene.
Tizenkilenc évesen besorozták az amerikai hadseregbe a vietnámi háború idején. Az egészségügyi alkalmassági vizsgálaton azonban nem ment át egy motorbalesetben szerzett fejsérülése miatt, és a magatartásával is akadtak problémák, így alkalmatlannak nyilvánították a katonai szolgálatra, és megúszta a véres harctérre kerülést.
Paul Schrader forgatókönyvíró-rendező kérte fel a nyolcvanas évek elején, hogy írjon egy főcímdalt a készülőben lévő, Born in the USA című filmje számára. Springsteen meg is írta a nótát, de annyira beleszeretett a végeredménybe, hogy inkább a következő lemezéhez használta fel, ami máig a legsikeresebb albuma lett, sőt minden idők legtöbbet eladott lemezei között is ott a helye. Schradert a Light of the Day című dallal kárpótolta, ami olyannyira bevált, hogy végül a filmnek is ez lett a címe (a magyar változatban Hajnalfény).
A Jóbarátok sztárszínésznője, Courteney Cox első híres színészi szerepét egy videoklip hozta el. A legendás filmrendező, Brian De Palma készítette el Bruce Springsteen számára a Dancing in the Dark klipjét, aminek sztorija szerint a rocksztár koncert közben felhív a színpadra egy fiatal, ismeretlen lányt a tömegből, hogy táncoljon vele.
Sokáig megkeserítette az életét a depresszió, amivel először a harmincas évei közepén kezdett csak szembenézni, és felvenni vele a küzdelmet. Ekkoriban a fizikai egészsége is már alaposan leromlott, szinte kizárólag gyorséttermi kajákon élt, és a koncertjei végére annyira elhasználta minden energiáját, hogy úgy kellett lesegíteni őt a színpadról. Egy alapos életmódváltás azonban sokat segített: áttért a nagyrészt vegetáriánus étrendre, elkezdett napi hat mérföldet futni, és súlyzókkal is edzeni, ezt pedig az azóta eltelt évtizedekben is folytatta, így lehet remek formában 70 felett is.
Szigorú szabályokat szab minden zenésznek, aki csatlakozik hozzá. Tilos bármiféle drog használata, minden próbán és koncerten pontosan és józanul kell megjelenni, a turnébusz pedig mindenképp elindul a megbeszélt időben a következő városba, akár rajta van mindenki, akár nincs.
A kiváló fizikai formája és a zenészek szigorúan fogása is szükséges ahhoz, hogy Bruce Springsteen tartani tudja az egyik védjegyét, a koncertjei maratoni hosszúságát. Nem egyszer akár négy óra hosszúra is nyúlhat egy-egy Springsteen-show, amit ráadásul a tőle megszokott energiával tol végig az immár 75 éves sztár.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.